MIKS MA KANDIDEERIN 2023. AASTA RIIGIKOGU VALIMISTEL?

Ma olen kahe lapse ema, Riigikogu XIV koosseisu liige, kahekordne olümpiavõitja ja maailmameister murdmaasuusatamises. Tartu Ülikooli majandusteaduskonnas omandasin 2020. aastal magistrikraadi.

Minu unistus ja suur tahtmine olümpiavõitjaks saada pani mind tööle. Aastad tippspordis õpetasid mulle sihikindlust ja järjepidevust. Kokku võttis aega 20 aastat, kui minu unistus täitus. Viimased neli aastat olen Riigikogu liikmena teinud tööd uue suure eesmärgi saavutamiseks – aidata ja motiveerida Eesti inimesi, aga ennekõike meie lapsi, rohkem liikuma ja sportima. Sportlik inimene püsib kauem terve, elab kauem ja tunneb elust rohkem rõõmu. Minu unistus on tervem ja õnnelikum Eesti ning tunnen, et mul on piisavalt energiat ja soovi jätkata selle unistuse elluviimist.

Neli aastat tööd Riigikogu liikmena on mulle palju õpetanud, olen kuulanud, lugenud ja ka palju küsinud, sest just nii saab teha sisukaid ja hästi põhjendatud otsuseid. Olen vastu võtnud erinevaid töiseid väljakutseid, mis on mind pannud pingutama ja mugavustsoonist välja astuma. Täna näen, et laste ja noorte vähene liikumine ei ole pelgalt spordivaldkonna või hariduskorralduse mure, terve kodanik on ka palju väiksem kulu kogu meie tervishoiusüsteemile. Ka riiki, meie väikest armsat Eestit, ei suuda korralikult kaitsta nõrgad, ülekaalulised ja kehva tervisega kodanikud. Näen oma missioonina arendada valdkondadeülest koostööd kõigi Eesti kodanike hea tervise ja sportliku ellusuhtumise nimel, meie riigi tuleviku nimel.

Terves kehas terve vaim. Eesti tulevik on targad ja terved eestlased.