Viimsi vallas Harjumaal olen elanud viimased 25 aastat. Praegu olen Riigikogu XIV koosseisu liige ning töötan Riigikogu rahanduskomisjonis ning Euroopa Liidu asjade komisjonis. Viimsi vallavolikogu liikmena osalen ka kohalike küsimuste lahendamises.

Riigikogu töös tuleb kasuks varasem kokkupuude reaalse majandusega, varasem töökogemus on andnud teadmisi, et aru saada riigi rahanduse toimimisest ning tunda ja mõista maksusüsteemi põhimõtteid.

Aastatel 2005–2007 olin Andrus Ansipi esimeses valitsuses rahandusminister. Riigikogus olen juhtinud riigieelarve kontrolli erikomisjoni tööd. Lisaks pikaajalisele avaliku sektori töökogemusele on mul ka aastatepikkune erasektori töökogemus.

Rahandusministri ametis Andrus Ansipi juhitud valitsuses hoolitsesime selle eest, et majanduslikult soodsatel aastatel koguda reserve ja luua eelarvepuhvreid tuleviku keerulisemate aegade tarbeks, hoidsime korras maksusüsteemi ja riigi rahanduse tervikuna. Nende aastate saavutuseks võib lugeda ka ülejäägiga koostatud riigieelarveid. Senisele kogemusele ja tehtule tuginedes suudan anda omapoolse panuse Eesti riigi parema tuleviku heaks.

Riigikogu töös on esimene ülesanne hoida tähelepanu all riigi rahanduse arengud, saada korda maksusüsteem, seista vastutustundliku eelarvepoliitika, majanduse hea käekäigu ja konkurentsivõime eest.

Olen aru saanud, et Eesti inimestele sisendab kindlustunnet poliitiline stabiilsus, majanduse jätkusuutlik areng, head liitlassuhted meiega samasuguseid väärtusi jagavate teiste riikidega, inimeste majanduslik toimetulek ja selged väljavaated paremaks tulevikuks.

Meie pere kaks vanemat poega on alustanud iseseisvat elu, noorim poeg õpib Viimsi keskkoolis. Elukaaslane Meeli töötab laevandus- ja turismiettevõttes. Ise tegelen vabal ajal muusika ja tervisespordiga.

Varem saavutatust võib veel ära märkida aasta rahandusministri tiitli Briti majanduslehelt Financial Times (2007) ning Maksumaksjate Liidu poolt antud maksumaksja sõbra tiitli (2006).

Aastatel 2002–2003 oli võimalus Euroopa Maksuametite Liidu (IOTA) presidendina juhtida suure rahvusvahelise organisatsiooni tööd.

Andrus Ansip

Andrus Ansip, pikaaegne Eesti peaminister ja endine Euroopa Komisjoni asepresident: “Aivar tunneb Eesti riigi rahandust läbi ja lõhki. On küllaga neid, kes teavad, et headel aegadel tuleb halvemateks valmistuda. Aivar on aga inimene, kes on ka tegudes seda talupojatarkust järgides Eesti riigi rahandust tugevdanud. Isegi sedavõrd, et ta tunnistati maailma parimaks rahandusministriks. Et riigi rahandus oleks kindlates kätes, tuleb Riigikokku valida Aivar Sõerd.”

 

 

Aivari sulest on ilmunud meedias ka rohkelt arvamuslugusid, mõned näited siin:

Aivar Sõerd: maksuküür ei sobi Eesti oludesse

16. veebruar 2023

Endine rahandusminister ja maksuameti peadirektor, riigikogu liige Aivar Sõerd ütles täna parlamendis maksusüsteemi arutelul, et 2018. aastal kehtestatud maksuküüruga tulumaks ei sobi Eesti maksusüsteemi.

Loe veel

Aivar Sõerd: maksusüsteemis seisab aastaid röövli mõõk. Kaotajaid tuleb aina juurde

10. jaanuar 2023

Maksureformist võidab üle 80% Eestimaa inimestest, rääkis peaminister Jüri Ratas 2018. aastal, kui jõustus maksumaksja aastatulu suurusest sõltuv maksuvaba tulu arvestamise süsteem.

Loe veel