Olen sündinud 1981. aastal Tallinnas, ent üles kasvanud Keila linnas. Lõpetasin Keila gümnaasiumi ja 2004. aastal sisekaitseakadeemias politsei eriala. Pärast õpinguid sisekaitseakadeemias töötasin 10 aastat politsei- ja piirivalveametis erinevatel ametikohtadel: kriminaalpolitseis, seejärel Keila linna konstaablina ning hiljem juhtisin kolm aastat Keila konstaablijaoskonda. Olen 23 aastat tegelenud kõrgel tasemel korvpallikohtunikuna, ka rahvusvaheliselt. Aastatel 2012–2021 töötasin Keila linnavalitsuses abilinnapeana, juhtides majandus- ja kommunaalvaldkonda, ja alates 2021. aasta jaanuarist olen Riigikogu liige. 

Enno Fels, Keila linnapea.
“Mul oli Timoga suurepärane koostöö Keila Linnavalitsuses. Timo teab hästi Harjumaa omavalitsuste argielu ja muresid. Keilakad ja naabervaldade elanikud võidavad sellest, kui Timo meid Riigikogus esindab.”

Kandideerisin Riigikogusse 2019. aastal ja asusin asendusliikmena tööle 27. jaanuaril 2021. Minu käest on palju küsitud, miks ma asusin Riigikogu liikmeks – seal ei saa ju kaasa rääkida. Olen selle ajaga nii endale kui ka teistele tõestanud, et olles ise aktiivne ning kindlate seisukohtadega on võimalik oma mõtted ja ideed ellu viia. Olgu see siis kaasarääkimine tööstusvaldkonnas, ettevõtluskeskkonna eest seismine või julged väljaütlemised energeetika vallas uute energialiikide kasutuselevõtuks. 

Erki Fels, vandeadvokaat
“Timo räägib vähe, teeb palju, on konkreetne ja otsekohene. Tunneb Keilat paremini, kui ükski teine kandidaat. Tal on nii omavalitsuse juhtimise kogemus kui ka Riigikogu liikme kogemus. See tähendab, et kohalikud mured ei jää talle Toompeal võõraks ega kaugeks.”

Minu jaoks on alati olnud oluline hea ettevõtluskeskkond kui riigi toimimise üks alus. Plaanin ka tulevikus seista hea majandus- ja ettevõtluskeskkonna parandamise eest. Tänapäevane tööstus võimendab majanduse innovatsioonimahukust ja kiirendab rohepööret. Pean oluliseks seista tööstuse eest, mis annab suure panuse majanduskasvu

Olen näidanud ennast Keila linnas jõulise juhina. Ma ei karda uuendusi ja parema tulemuse nimel olen valmis ka pingutama. Uut plaani vajab energeetika ja hariduspoliitika, mis väga suurel määral mõjutavad tuleviku tööstust, eriti inseneride juurdekasvu. 

Olen olnud seotud kohaliku omavalitsuse tööga kaheksa aastat ja Riigikogus tegutsenud peaaegu kaks aastat. Saadud kogemusi silmas pidades tahan, et Eestis oleks tulevikus asjaajamine lihtne ja väheneks bürokraatia. Praeguses julgeolekuolukorras pean suureks probleemiks planeerimiskiirust energeetikas. Tuleb teha kiireid otsuseid, mis tagaks parema varustuskindluse ja koos salvestusvõimaluste kasvuga teeks Eestist energiat eksportiva riigi. 

Mulle läheb korda inimeste toimetulek 

Pean oluliseks, et parandame 2018. aastal tehtud maksusüsteemi vead. Tänased kaotajad on 1200–2100-eurost palka teenivad inimesed, kes peavad iga kuu loobuma suurest osast oma sissetulekust. Reformierakonna pakutud ühetaolise maksusüsteemiga võidaks inimesed ligikaudu 1600 eurot aastas. 

Reformierakond pakub hinnatõusudega võitlemiseks välja parempoolse ja liberaalse lahenduse: jätame inimestele rohkem nende teenitud raha kätte, et nad saaksid ise otsustada, kuhu see paigutada. Viimaste aastate meetmed inimeste toetamiseks on olnud ennekõike madalama sissetulekuga inimestele – tõstsime tulumaksuvaba miinimumi, pensione ja toimetulekutoetust. Selleks on meil kaks ettepanekut: esiteks kaotame 1200–2100-eurost sissetulekut saavate inimeste palgatõusu ära sööva maksuküüru ning teiseks tõstame tulumaksuvabastuse 700 euroni kuus. 

Hannes Ojangu
HEAK, juhatuse liige
“Timo Suslov – usaldusväärne koostööpartner!
Olen Timoga koostööd teinud üle nelja aasta. Võin kinnitada, et Timo näol on tegemist väga tugeva koostööpartneriga. Timo on inimene, kes teeb ja tahab alati rohkem, kui seda näeb ette mõni määrus või ametijuhend. Timo jaoks on oluline tulemus! Kui on olemas tulemus, siis on väärt ka protsess, mis selle saavutamiseks tuleb läbida. Peale selle on Timo kiire õppija. Talle ei ole probleem tunnistada, kui ta mõnes valdkonnast või teemast liiga palju ei tea, samas võtab kätte ja teeb endale teema kiiresti selgeks.
Samuti väärib tunnustus Timo julgus algatada uudseid projekte, millel on suur potentsiaal, aga mitte alati ehk ei saa positiivset tulemust kohe alguses garanteerida. Vähe on selliseid poliitikuid!
Timo on inimene , kes usub et inimeste heaolu ja riigi siseturvalisuse alustala on tugev ning konkurentsivõimeline majanduskeskkond ja et innovatsiooni suurim vedaja on kaasaegne töötlev tööstus. Selle sektori arengut peab riigi tasandilt ka koordineerima ja tugima.
Veel tõstaks esile Timo isiksuseomadusi nagu ausus ja otsekohesus! Ta ei hakka niisama keerutama, vaid ütleb otse välja mis tema seisukoht on.
Oma senise koostöökogemuse pealt iseloomustaks Timot ühe sõnaga – riigimehelik! Talle läheb korda Eesti riigi pikaajaline hea käekäik!

Julgeolek, majanduskasv ja inimeste heaolu on olulised valdkonnad ja kavatsen seista selle eest, et oleme kaitstud ja targalt juhitud riik. Minu riigis, minu Eestis, ei solvata vähemusi ning liitlasi Euroopas ja NATO-s. Eesti kuulub Euroopa Liitu ja NATO-sse, Eesti on iseseisev riik ja minul ei ole ükskõik, mis värvi lipp lehvib Pika Hermanni tornis. Minu Eesti lipp on sinimustvalge. 

Vali Eesti Reformierakond! 

Vali kindlates kätes Eesti! 

Vali Timo Suslov! 

Timo Suslov: EKRE Ukraina-poliitika viiks meid isolatsiooni ja paariaks

17. veebruar 2023

EKRE maskid on taaskord langenud. Mida Mart Helme ja Varro Vooglaid kogu aeg räägivad, sai EKRE esimehe Martin Helme intervjuus Postimehele 15.

Loe veel

Timo Suslov: keskmine pension peab nelja aastaga tõusma 400 eurot

6. veebruar 2023

Erakorraline pensionitõus ja keskmise pensioni tulumaksuvabastus on vaid osa vanemaealiste heaolu tõstmise plaanist. Peame tagama, et pensionite kasv jätkuks ja eakate heaolu oleks ka tulevikus kindlates kätes.

Loe veel