Kes ma olen? 

Olen 32-aastane noormees. Olen isa, elukaaslane, poeg, vend, lapselaps, Eesti patrioot ja Riigikogu liige. Olen pärit Põltsamaa vallast. Sündisin ja kasvasin üles Lustivere külas, kus käisin ka põhikoolis. 

Haridustee viis mind edasi Tartumaal asuvasse Nõo Reaalgümnaasiumisse, kus õppisin matemaatikaklassis. Ülikooliaeg viis mind Tallinnasse, kus õppisin Tallinna Ülikoolis ja hiljem Tallinna Tehnikaülikoolis, kus ootab lõpetamist magistrikraad majandusteaduskonnas. Pärast ülikooli käisin ajateenistuses Logistikapataljonis, kus sain nooremseersandi auastme ja vanemparameediku kutse. Olen inimene, kes naudib lähedaste ja sõprade seltskonda. 

Miks ma kandideerin Riigikokku? 

Kandideerin taas Jõgeva- ja Tartumaalt Riigikogusse, et seista koos Reformierakonna meeskonnaga kindlates kätes Eesti eest. Kujunenud julgeolekuolukorras on äärmiselt oluline panustada julgeolekusse, hoida häid suhteid liitlastega, toetada laiapindset riigikaitset ja meie inimeste paremat hakkamasaamist. Eesti koht on kindlalt koos liitlastega Euroopa Liidus ja NATOs. Koos oleme tugevad ja suudame kaitsta ennast erinevate ohtude eest. 

Konkreetselt soovin järgmise nelja aasta jooksul teha järgmist: 

  1. Kaotada ära keskklassi koormava maksuküüru, et toetada inimeste sissetulekute kasvu. Erinevate toetuste asemel tuleb inimestele rohkem raha kätte jätta, et nad saaksid ise otsustada, kuidas seda raha kasutada. Kõikidele inimestele 700 € maksuvaba tulu ja sealt edasi 20% tulumaks. See tähendab inimesele aastas kuni 1680€ rohkem raha kätte.
  2. Paremad ühendused Jõgeva- ja Tartumaale. Kiirem ja parem rongiliiklus Tartu-Tallinna ning Tartu-Riia vahel. Lennuliikluse hoidmine Tartus. Kiire internet võimalikult paljudesse kodudesse, et võimaldada töötada igast maakonna nurgast. Neljarealise Tallinna-Tartu maantee lõpuni ehitamine.
  3. (Kõrg)hariduse suurem rahastamine ja õppetöö kvaliteedi tõstmine.
  4. Eakate väärtustamine. Keskmine pension peab olema maksuvaba, soovi korral paindlikud töövõimalused, üksi elavatele pensionäridele 13. pension, parem ligipääs arstile.
  5. Ühtne eestikeelne haridus alates lasteaiast. Tänases julgeolekuolukorras on eriti oluline, et kõik Eestis koolis käivad inimesed õpiksid riigikeeles. See tähendab, et oleme ühises inforuumis ning pakume noortele paremaid võimalusi elus ja tööturul.

Liitusin Reformierakonnaga ülikooliõpingute kõrvalt, sest soovisin riigi ja ühiskonna kujundamises aktiivselt kaasa rääkida. Selle aja jooksul olen teinud tööd mitmel ametikohal, mis on mind arendanud mitmekülgse poliitiku ja inimesena. Kõige olulisem neist on olnud Reformierakonna peasekretär, kelleks kutsus mind Kaja Kallas 2018. aastal, et üheskoos viia erakond 2019. aasta Riigikogu valimiste võiduni. 2019. aastast olen ka Riigikogu liige, millest viimased kaks aastat Reformierakonna fraktsiooni aseesimees. 

Sidet kodumaakonnaga ja kogukonnaga olen proovinud hoida võimalikult palju. Poliitika ja ühiskonna toimimine on köitnud mind noorest peale. Alates 2013. aastast olen kuulunud kõikidesse Põltsamaa vallavolikogu koosseisudesse. Sellel ajal olen olnud volikogu aseesimees ning juhtinud revisjoni- ja kultuurikomisjoni. See on olnud minu panus tagasi kogukonda, et aidata Põltsamaa vallal areneda. 

Midagi isiklikku? 

Isiklikus elus kasvatan koos elukaaslase Kristiinaga 2,5-aastast poissi, kellega kooskasvamine ja maailma avastamine täidab enamiku vabast ajast. Lisaks meeldib harrastada kõikvõimalikke spordialasid pallimängudest kuni suusatamise ja rattasõiduni välja. Kui aega üle jääb, siis hobi korras osalen ka erinevates mälumängusarjades. Üks mu suurim kirg on reisimine ja uute kohtade avastamine maailmas, mille järel on eriti hea tulla tagasi Eestisse ja saada aru, kui hea ja mõnus on meil siin elada.