Kui ma 1995. aastal poliitikasse tulin, ei osanud ma oma võimaluste kohta arvata muud, kui et mu eelis on haridus. Olin lõpetanud Tartu Ülikooli nii geograafi kui ka ökonomistina ning lõpetamas ka ärijuhtimise eriala EBSis. Nii nägin enda jaoks võimalusi nii looduse kui ka ühiskonna vallas. Tundsin ka, et ei tule poliitikasse liiga vara, vaid juba eri nurkadest ja Eesti erinevaist paigust elu näinuna. Ajaga olen tundnud end aina kindlamalt väga erinevates teemades ja vaidlustes ning usun end andvat poliitikasse juurde argumente, kogemusi ja kirge. 

Ma olen pärit akadeemilisest ja rahvuslikust suguvõsast. Olen sündinud, kasvanud ja õppinud Tartus, elanud ja töötanud Saaremaal ja Tallinnas ning Järva- ja Viljandimaalt Riigikokku kandideerinud alates 2011. aastast. Olen juhtinud erinevaid parlamendikomisjone ning olnud kaitse-, rahandus-, haridus- ja teadus- ning välisminister. 

Tõstame tulumaksuvaba miinumumi 700 euroni

Kõige pikemalt olen Riigikogus keskendunud rahandusele ja julgeolekule, aga ka keskkonnale ja haridusele. Praegu juhin eestikeelse õppe probleemkomisjoni, olles ka eestikeelsele haridusele ülemineku algataja kuus aastat tagasi. Aga olen algatanud ka näiteks vanemahüvitise ja tulumaksuseaduse ning vedanud paljusid seaduseelnõusid. 

Loodan ka edaspidi anda oma panuse eeskätt rahandusse, julgeolekusse, sotsiaalpoliitikasse ja keskkonnakaitsesse. Kuid kõige tähtsamateks reformideks pean lähiaastail kooli ja lasteaia eestikeelseks muutmist ning energiapööret. 

Nende valimiste põhiküsimus on julgeolek

Jürgen Ligi: energeetikas ja hindades on vastuseid rohkem kui küsimusi

25. jaanuar 2023

PUTINI meetod Euroopas pole enamasti sõda, sest Euroopa Liidu ja NATO vastu ta nii ei saa. Enamikus on see olnud energiasõltluse ehitamine, riikide koostöö õõnestamine, vastuolude, valeinfo ja umbusu levitamine.

Loe veel

Jürgen Ligi: komistuskivid eestikeelsele haridusele üleminekul on olnud suured

18. jaanuar 2023

On paras müsteerium, kuidas riik, kes oma mõtteks nimetab eesti keele säilitamist, on olnud nii pühendunud venekeelsele haridusele. Eelmised viis aastat olid selles lausa piinlikud ja väärivad eraldi ülevaatamist.

Loe veel