Olen ema, abikaasa, telesaadete toimetaja ja laulja. 

Sündisin ja kasvasin Elvas, lõpetasin Tallinna Muusikakeskkooli dirigeerimise erialal. Kõrghariduse sain Tallinna Ülikoolist helirežii erialal ning möödunud kevadel lõpetasin TalTechi majandusteaduskonna magistrantuuri. 

Löön produktsioonifirmas Ruut kaasa telesaadete loomisel – toimetan „Masterchefi“, „Ma näen su häält“, „Eesti otsib superstaari“ ja veel mitme põneva teleprojekti kaadritagustes. Vabal ajal harrastan tervisesporti ning mullu läbisin oma elu esimese Ironmani 70.3 distantsi triatlonis. 

Sündinud 1987. aastal, 6. veebruaril, Tartus
Elva Gümnaasium
Elva Muusikakool, klaveri eriala
Tallinna Muusikakeskkooli dirigeerimise eriala
Tallinna Balti Filmi ja Meediakool filmi helirežii, BA
Tallinna Tehnikaülikool Majandusteaduskonna magister, Turundus ja juhtimine, MBA

Töötanud muusiku, saatejuhi, telesaadete toimetaja ning projektijuhina.

Abielus, lapsed Miina (13), Herman (6) ja Uma (3)

Kas teadsid et:

  • Luisa on Elva Gümnaasiumis käinud samas klassis nii Kerli Kõivu kui Martin Järveojaga
  • Luisa käis enne Tallinnasse kolimist terve aasta karates, sest Tallinn tundus ohtlik
  • Luisa on kelguga Elva hüppetornist alla sõitnud
  • Luisa on kasvanud õpetajate dünastias, tema mõlemad vanaemad, vanaisa, ema ja tädi olid kõik õpetajad
  • Luisa lapsepõlve lemmikbänd oli Genesis

Miks kandideerin? 

Olen tipp-poliitikat enam kui 15 aastat väga lähedalt näinud, sageli ka aktiivselt kaasa mõelnud. Viimastel aastatel olen pühendanud ennast perele ja õpingutele, aga just keerulistel aegadel on oluline, et igaüks peab meie vabaduse hoidmisel ja tuleviku loomisel endast maksimumi andma. 

Poliitika on meie kõigi elu osa. Aeg on selline kus ma tunnen, et oma isikuomaduste ja sisemise põlemisega suudan aidata Eesti inimeste heaolu parandada. Et Eesti julgeolek oleks tagatud, et Eesti oleks avatud ja uuendusmeelne ja et meie lapsed saaksid parima võimaliku hariduse- need on kõik teemad mis meid kõiki igapäevaselt puudutavad. Poliitika vajab kaalutletud, julgeid ja tarku otsuseid. Reformierakonna liberaalne ja parempoolne maailmavaade on samuti olnud pikki aastaid minu väärtuste osa ja ma tunnen, et võimalus ise kaasa lüüa ja Reformierakonna nimekirjas kandideerida on ainuõige otsus.

Mille eest seisan? 

Eesti on elamiseks parim koht kogu maailmas. Soovin, et see oleks nii ka meie laste jaoks. Soovin, et Eestit ei saaks mitte kunagi enam rünnata välisvaenlane ega nõrgestada kunstlikult üles puhutud väärtuskonfliktid. Saame õnnelikud olla üksnes siis, kui oskame riigi ja rahvana ühte hoida. 

Kes sinu poolt hääletama peaksid?

Minu poolt võiksid hääletada kõik need inimesed, kes jagavad minuga samu väärtusi. Näiteks, et Ukrainas on sõda ning agressoriks on Venemaa,  siin ei saa olla hinnangus halltoone või ebamäärasust.

Minu valija nõustub, et Eesti noortel perede tubli tööd ja edasipüüdlikkust ei tohi kasvavate maksudega karistada. Et oleks motivatsiooni elus edasi pürgida, hea haridus saada ning oma perele veel paremad võimalused luua, sest tulevik on noorte päralt.

Ehk kokkuvõtlikult – selleks, et eluterve maailm luua, tuleb meil selleks luua soosiv keskkond, kus noortel on hea ja turvaline kasvada.

Kuhu võiks Eesti poliitika ja Eesti ühiskond laiemalt järgnevate aastate jooksul liikuda?

Oluline on, et me ei keskenduks üksnes riigi toetustele, vaid looks noortele ja ka teistele võimaluse oma tööd ja sissetulekuid ise juhtida ning kasvatada. Mida lihtsam ja konkurentsivõimalisem on meie maksusüsteem, seda rohkem näeme aktiivset ettevõtlust, millest võib sündida midagi väga suurt. Taavi peaministri ametiajal alustati väga palju innovaatilisi majandust elavdavaid asju, kuidas meie väikest Eestit suuremaks teha, vajame jätkuvalt sellist kõrget ambitsiooni. Me võime olla riigina väikesed aga meie inimesed ja teod on suured.

Mida õpetasid sulle Taavi poliitikuaastad?

Tipp-poliitika on tõesti meie peres kaua olnud ja kui oled olnud peaminister või ka peaministri abikaasa, siis päriselt poliitikast kõrvale jääda on küllap keeruline.

Ei saa salata, et meie köögilaua taga on tehtud omajagu Eesti ajalugu kujundanud otsuseid ja maha peetud palju tuliseid vaidlusi. Kõige rohkem olen nende aastatega õppinud seda, et poliitika on meeskonnamäng ning keeruliste teemade puhul tuleb alati enne kuulata erinevate poolte argumente ja siis kujundada seisukohti.

Laupkokkupõrked ei vii enamasti heade lahendusteni.Olen kõrvalt näinud, et igal teemal ei pea alati sõna võtma või igas vaidluses osapooleks trügima, aga selge seisukoht ja valmisolek seda põhjendada tuleb kindlasti kasuks.

Peaministri abikaasal on ka omajagu välissuhtlust ja esindusülesandeid, suhtleme siiani perekondlikult mitme riigi valitsusjuhtidega ning kõige suurem õppetund on, et nad on kõik täiesti tavalised inimesed nagu me kõik. Ka peamised väljakutsed peaministri ametis on tihti riigiti üsna sarnased ning omavahel kogemusi vahetades võib nii mõndagi kasulikku kõrva taha panna.

Milliseid isikuomadusi pead enda juures poliitika tegemisel tugevusteks?

Ma olen sihikindel ja väärtuspõhine inimene. Arvan, et ilmselt kõige raskem hetk oleks hääletada millegi poolt, mida ma ise ei usu. 

Siiani on mul tunne, et kõik mis ette võetud on ka lõpule viidud, sama sihikindlusega sooviksin ka oma väikest Eestit oma lastele paremaks ehitada, et neil oleks parim paik kus elada.

Mai Kangro, sõbranna
“Luisa on sõbranna, kellega saab minna luurele, kelle hoolde oma lapsi usaldada ja kelle pärast oleksin nõus mis iganes kell kuhu iganes tormama, kui tal peaks abi vaja minema. Miks? Sest tema teeks minu jaoks sama. Ta on tõeline sõber ja tõeliselt äge Naine. Umal, Hermanil ja Miinal on vedanud ning Taavil loomulikult ka! Ja Luisal on komme absoluutselt kõigega hakkama saada ja panna ka mind uskuma, et saan kõigega hakkama. Luisa on Supernaine!”

Andrei Zevakin, kolleeg “Su Hääl Kõlab Tuttavalt” ja “Noor Meister” saadetest:
“Luisa on väga otsekohene ja hea huumoriga naine. Ta on suurepärane organiseerija ja hoolitseb kõigi eest kes võtteplatsil abi vajavad. Ei ole olukorda mida ta lahendada ei suudaks.
Luisa suundumine poliitikasse esmalt üllatas mind, kuid kuna olen ka ise vahel mõelnud, et sooviksin oma kodukohale, Jõgevale, tulevikus kindlasti tagasi anda, siis olen arvamusel, et Luisa tegi õige ja julge otsuse!
Ma usun, et Luisast saab hea poliitik kuna tal on õiged väärtused, kindlad seisukohad ja avatud meel. Luisa esindaks Eesti noori riigikogus väärikalt.”

Ene Ergma, endine Riigikogu esimees:
Luisa on olnud oma pere hea haldjas ja hoidja ja seda eriti keerulistel aegadel.  Mulle kui hariduse inimesele on hästi sümpaatne, et oma kolme lapse kõrval on Luisa suutnud omandada kaks kõrgharidust Tallinna Ülikoolis BA helirežissööri erialal ja Tallinna Tehnikaülikoolis MBA Ärikorralduse, Turunduse ja juhtimise erialal. Samuti olen uhke ja samas ka natukene kade, et Luisa suutis läbida Ironman Tallinn 70.3. Loodan, et Luisa läbib edukalt Riigikogu kandideerimise kadalipu mis ei ole vähem keerulisem kui läbida Ironman. Jõudu!

Kaupo Karelson, sõber, teleprodutsent, kolleeg:
“Mina kohtasin Luisat esimest korda, kui ta tuli superstaarisaatesse. Ta oli 1. hooaja üks vanematest finalistidest, just saanud 20-aastaseks – ikkagi ju väga noor inimene. Saate tegemise ajal me ei saanud üldse läbi. Küll me vaidlesime laulude ja rõivastuse valiku üle. Südikust vastu hakata vanematele ja kogenumatele ning oma õiguse eest seista oli temas palju – eks see tuleb talle ka poliitikas kasuks. 
Ma tõesti ei tea palju inimesi, kellel oleks suurem sihikindlus ja töökus, kui see Luisal. Ta täidab alati ette võetud kohustused ja teeb seda tõeliselt hästi. Luisa jõuab väga palju, tehes suurel hulgal tööd või sporti, ja seda kõike samal ajal pühendumisega kolmele lapsele. Võimas naine.
Seda, et Luisa poliitikasse sobib, arvan ma juba ammu. Just seesama töövõime, kokkulepetest kinnipidamine ja samas ka oskus suhelda viisil, et mitte lasta endast „üle sõita“, teevad ta poliitika jaoks sobivaks. Muidugi sel hetkel, kui sain sellest otsusest teada, olin ka veidi kurb, sest Luisa oli just alustanud kaasalöömist Ruudu tegemistes, ning ei tahaks teda suurele poliitikale kaotada. Aga usun, et ta jõuab kõike.
Heal poliitikul on palju omadusi, mis tema edule kaasa aitavad. Luisal on muidugi need olemas – võib-olla ühe erandiga: Luisa võib olla väga otsekohene. Ta ütleb välja, mis ta päriselt mõtleb. Poliitik ei saa seda endale lubada. Aga äkki Luisa saab.
Naiste vaadet on poliitikas alati vähe olnud. Ja Luisa, lisaks kolmekordse emana, annab kindlasti igasse diskussiooni juurde vaatepunkti, mida paljud Eesti naised ja emad jagavad. Samas Luisa ei tule Eesti poliitikasse ilma ettevalmistuseta. Oma abikaasa kõrval on ta saanud väga praktilise kogemuse ning suure hulga otsekontakte maailma tippudega. Seda kogemust ei maksa alahinnata.

Taavi Rõivas, abikaasa:
“Luisat esimest korda kohates köitis mind see, et nägin temas tulesädet; hiljem olen tasapisi aru saanud, et see säde on tegelikult eredalt särav leek. Luisa on oma kallilt emalt pärinud perfektsionismi pisiku, kõige nõudlikum on ta muidugi iseenda vastu. Olen kindel, et just sellepärast suudabki ta igas rollis maksimumi anda.Luisa jätab mulje, nagu see oleks kõik loomulik, aga nii esinemine suurtel lavadel kui töö Eesti suurimate teleprojektidega on väga tõsised väljakutsed. Nagu ka kümne võistlustantsu tantsimine sadade tuhandete silmapaaride ees või Ironman 70.3 läbimine.Nii töökal ja tundliku sotsiaalse närviga inimesel on kindlasti võimalik anda kaalukas panus Eestile parema tuleviku loomisel. Eesti poliitika vajab tegijaid naisi.”