Lembit Kolk

Haabersti piirkonna juhatuse liige

Lembit Kolk on hariduselt treener-pedagoog ja tegelenud nii noorte kui ka täiskasvanutega. Ta on endine pikaaegne Eesti karatekoondise peatreener ning töötanud politseis K-komando (eriüksuse) juhina. Haaberstis on ta elanud 15 aastat ja ennekõike läheb talle siin korda noorte ja eakate heaolu.

Lembit leiab, et Haabersti on noorte jaoks kvaliteetne ja turvaline arengukeskkond ning tema arvates oli viga, et linnaosadelt võeti ära alaealiste komisjonide korraldamise õigus ja viidi see kuskile kaugele. „Linnaosakogul peavad olema suuremad õigused oma valitsemisalal kodupiirkonnas toimuva üle otsustada. Kohalikel inimestel on ju kõige parem ülevaade oma probleemsetest noortest ja katkistest peredest, kus taolised lapsed kasvavad. Paljud need probleemid saab lahendada kohapeal ja ennetavalt,“ ütleb Lembit.

Ühtlasi on Lembitu arvates tähelepanu vääriv teema parkimisega seonduv. „Juba täna on Haaberstis parkimisega tõsiseid probleeme ja kuna linnaosa kasvab lähiajal veel märgatavalt, suureneb parkimisega seonduvate teemade tähtsus veelgi. Linnal tuleb ühelt poolt tagada elanikele mugavad parkimisvõimalused, näiteks uute parkimismajade näol, ning teiselt poolt tuleb teostada ka efektiivset järelevalvet selle üle, et kõik ettenähtud parkimisreeglitest ja -eeskirjadest kinni peaksid ning parkimisel ei valitseks korralagedus ja segadus,“ sõnab Lembit.

Veel peab Lembit väga oluliseks luua mõistliku hinnaga väärika vananemise võimalused Haabersti eakatele. „Tunnustan Reformierakonna plaani luua igale Tallinna pensionärile isiklik Aktiivsuskonto, tänu millele saaksid nad aastas 200 eurot lisaks, et olla aktiivne – käia näiteks teatris, spordiklubis või tellida ajalehti ja ajakirju. See annab meie vanemaealistele suuremad võimalused olla sotsiaalselt ühenduses ja vanaduspõlve nautida. Kaugemas perspektiivis näen ka Haaberstisse eakatele teenusmaja rajamist,“ ütleb Lembit.

Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt