Head inimesed!

Ma kandideerin Riigikokku, et minu tütar saaks üles kasvada vabas, demokraatlikus riigis. Soovin anda oma panuse, et Eestis oleks kõigil võimalik elada täisväärtuslikku elu tänapäevases ja turvalises ühiskonnas.

Andrus AnsipAndrus Ansip, pikaaegne Eesti peaminister ja endine Euroopa Komisjoni asepresident: „Kristo võitleb selle eest, millesse ta usub. Ta on keskendunud ja sihikindel, oma ettevõtmistes pühendunud. Endise profisportlasena teab ta hästi, kuidas töötada eesmärgi nimel. Venemaa agressiooni ajal kaitseministri meeskonnas töötades sai Kristo ainulaadse kogemuse, teadmised ja kontaktid julgeoleku vallast. Kristo on mees, kes on valmis meie vabaduse eest võitlema. Parlamendis peavad olema esindatud erinevad põlvkonnad. Kui tahad, et Sind esindaks Riigikogus selge sihi ja värskete ideedega noor, siis vali Kristo Enn Vaga

LIIKUVUS

Olen olnud profisportlane ning elanud ja treeninud kaks aastat Prantsusmaal. Liikumine ja tervis on minu südameasjad. Eestis on kõigile kättesaadav sporditaristu teinud läbi küll suure arengu, kuid endiselt on probleem inimeste vähese liikumisega ning sellest tulenevate haigustega, ja seda eriti paraku noorte hulgas. Eestis on vaja läbi viia liikuvusreform, mis aitaks riigil rohkem tegeleda ennetustööga. See on muude kasutegurite kõrval ka kordades soodsam kui hilisem haiguste diagnoosimine ja ravimine. Harrastussportlasena tean, et liikumine ei ole asi, mida saab ühe korraga lihtsalt ära teha. See nõuab kättevõtmist ja pühendumist nii meie peredes kui ka seadusandlikul tasandil.

JULGEOLEK

Töötasin kaitseminister Kalle Laaneti nõunikuna, kui Venemaa alustas sõjalist agressiooni Ukrainas. Käisin Ukrainas kohapeal ja nägin seda õudust ning purustusi oma silmaga. Elame eriliselt hapral ajal ja peame rohkem kokku hoidma. Eesti iseseisva kaitsevõime arendamist tuleb toetada vähemalt 3% SKPst. Tugevdada tuleb koostööd meie rahvusvaheliste partneritega. Meil on vaja teha enam tööd rohkemate liitlaste kohaloleku nimel Eestis. Selleks, et meie liitlased meid tõsiselt võtaks, peavad riigijuhtimise juures olema need, kes on altid neid sidemeid looma, mitte need, kes liitlaseid solvavad. Tööd tuleb teha ka selle nimel, et Ukraina selle sõja võidaks.

Ainult sõjaline kaitse ei taga meie julgeolekut. Julgeolek on tervik, mis algab meie siseturvalisusest. Sinna tervikusse kuulub ka võitlemine küberohtude ja desinformatsiooniga. Me peame olema oma inimestega ausad – üle on vaja vaadata meie varjendid ja nende kohta avalikkusele infot anda. Kriisiaegsest käitumisest tuleb rahvale rääkida enne, kui kriis on kohal.

UUE PÕLVKONNA KANDIDAAT

Eesti parlamendis peab olema uusi ja noori saadikuid. Erinevate põlvkondade esindatus tagab demokraatia, kus me ei jää kinni vaid „vanasse toimivasse”, vaid vaatame kaugemale.

Ülemaailmne kliimakriis on näidanud, et noorte kaasamine poliitikaloomesse on aina olulisem. Olen noore isana väga motiveeritud töötama selle nimel, et meie lastel oleks tulevikus parim võimalik elukeskkond, puhas õhk ja täisväärtuslik toit. Kõik uuringud näitavad, et selleks, et liikuda puhtama planeedi suunas, tuleb kaasata moodsat tehnoloogiat.

Digitaliseerimine ei puuduta ainult meie planeedi korrashoidu. Seda on vaja arendada ka meie igapäevaelu moderniseerimisel. Meie ülemaailmselt tuntud eesrindlik digiriik peab pidevalt edasi arenema. Eestis on maailmakuulsad e-valimised, aga uue lahendusena tuleb luua võimalus nutivalimisteks ehk mobiiltelefoniga hääletamiseks. See on arusaadav ning reaalne reform, mis näitab, et digiriik on endiselt tasemel. Digitarkuse omandamine peab algama koolist, kus tehakse selgeks küberhügieeni põhimõtted ning tutvutakse ka tarkvaraarendusega. Seda kõike reformitud ühtses eestikeelses haridussüsteemis.

MINUST

Kihlatu Stinnega kasvatame pooleteiseaastast tütart Emmat. Igapäevaselt juhin Reformierakonna ja peaminister Kaja Kallase kampaaniat ning olen Kristiine linnaosakogu esimees. Sündinud Pelgulinnas, kooliteed alustasin Kristiines Lilleküla gümnaasiumis ja praegu käivad õpingud Tallinna Ülikoolis. Läbisin 2020. aastal kõrgemad riigikaitsekursused ning 2017. aastal abitreeneri III taseme koolituse. Vaba aega veedan perega, sportides, kokates või mälumänge mängides. Hobi korras teen ka spordikommentaatori tööd.

Kristo Enn Vaga
Kristiine linnaosakogu esimees
Reformierakonna kampaaniajuht
Noor isa