Kristo Enn Vaga: peame tegema kõik, et Putini sõjamasinistid olümpiale ei saaks

16. veebruar 2023

Rahvusvahelise Olümpiakomitee president Thomas Bach ütles Venemaa ja Valgevene sportlaste võimalikust osalemisest Pariisi olümpiamängudel rääkides, et ajalugu näitab, kes teeb rahu jaoks rohkem. Rahvusvahelise spordiorganisatsiooni juhina võiks ta ajaloost muidugi teada, kuidas autoritaarsed režiimid rahvusvahelist sporti poliitilistel eesmärkidel kasutavad.

Loe veel

Pärtel-Peeter Pere: uus tramm jätab reisija külma kätte. See võib väga kalliks maksma minna

13. veebruar 2023

Vanasadama trammiliini raha oleks saanud palju tulemuslikumalt ära kasutada. Kahtlemata on investeeringud ühistransporti head, kuid nagu igal pool ja alati on küsimus, kui mitu me iga investeeritud euro kohta tagasi saame? Esmalt heast.

Loe veel

Kristo Enn Vaga: kustuta ebavajalikud failid oma arvutist. See hoiab ära ebavajalikke CO2 heitmeid

13. veebruar 2023

Iga riigisektori töötaja harjumuste seas peab olema digiprügi korrastamine, dokumentide väljaprintimise vältimine, seadmete heaperemehelik kasutamine ja nende energiasääst. Digiriik on aastaid olnud üheks esimestest jutupunktidest, kui välismaal Eestist rääkida.

Loe veel

Hanah Lahe: kas Eestile on vaja kliimaseadust?

6. veebruar 2023

Loomulikult on Eestil vaja kliimaseadust, sest keskkonnaküsimused saavad olema järgmise nelja aasta jooksul ühed olulisemad poliitikas. Eesti seadusandluses puudub praegu raamistik, mis aitaks meil kliimaeesmärke ellu viia.

Loe veel