Olen 32-aastane põline läänlane Jaanus Ratas, abikaasa ning kahe imearmsa lapse isa. Pärit olen endisest Kullamaa vallast Liivi külast. Kuigi vahepealsed ülikooliõpingud viisid mind aastateks Tallinna, siis oma perele valisime koduks Läänemaa. Oleme abikaasaga veendunud, et just Läänemaa on koht, kus on parimad võimalused pakkuda oma lastele turvalist ja meeldivat elukeskkonda. 

Hariduselt olen jurist, kuid oma igapäevase leiva teenin ehitusvaldkonnas pereettevõttes toimetades. Poliitikas olen tegev olnud eelkõige kohaliku omavalitsuse tasandil. Neljal korral on mind valitud volikogu liikmeks. Kaheksa aastat olen teinud tööd Kullamaa vallavolikogus ning viis aastat Lääne-Nigula vallavolikogus. Praegu olen Lääne-Nigula vallavolikogu aseesimees ning hariduskomisjoni esimees.  

Lähtudes oma lähedaste ja meeskonna toest ning nelja aasta tagusest suurest valijate poolehoiust Riigikogu valimistel olen otsustanud ka sel korral kaasa lüüa. Pean ülioluliseks, et parlamendis oleks esindatud Läänemaalt pärit inimene, kes oleks kohaliku igapäevaeluga kursis ning kättesaadav ka kohalikele oma murede ja rõõmude jagamiseks.  

Olles ise noore inimesena Tallinnast peale ülikooliõpinguid tagasi Läänemaale kolinud, väärtustan kvaliteetset teevõrku maapiirkondades, head maakonnasisest ühistransporti ja ühendusi pealinnaga ning kiiret internetiühendust igas majapidamises. Vähemalt sama oluline on kvaliteetne ning kodulähedane haridus igas haridusastmes, lasteaiast keskkoolini. See kõik loob aluse, et üks noor perekond võiks otsustada suurest linnakärast eemale tulla ja luua perekonna turvalisemasse ja rahulikumasse keskkonda. 

Teemasid, millest kirjutada tahaks, on palju, kuid kahtlemata on olulisemad teod. Kui Sind on kõnetanud minu eelnev aastatepikkune ühiskondlik panus, siis olen väga tänulik, kui toetad mind oma häälega ka eelolevatel Riigikogu valimistel.