Elu saab paremaks teha ja edasi viia, olles ise aktiivne ja tegus

Olen Jaanus Tamkivi (62) ja praegu tegelen igapäevaselt omavalitsuse juhtimisega, olles ametis Saaremaa vallavolikogu esimehena. Avalikus sektoris olen oma elus töötanud tänaseks juba üle paarikümne aasta – Kuressaare linnapea, Riigikogu liikme, keskkonnaministri ja Saaremaa vallavolikogu liikmena. 

Ka ettevõtluses on mul oma kogemuste pagas olemas. Eesti Vabariigi taassünni algusaastatel alustasin ettevõtjana kuni Kuressaare linnapeaks saamiseni ja hilisematel aastatel olen ametis olnud ka regionaalsete sadamatega tegeleva riigiettevõtte AS Saarte Liinid juhatuse liikmena. Seega, pikkade aastatega olen saanud elukogemusi erinevates valdkondades. 

Kandideerin Riigikogu valimistel sooviga jätkuvalt osaleda meie riiki ja ühiskonda kujundavate otsuste langetamisel ja tulevikuarengute suunamisel. Minu senine elu- ja töökogemus ning teadmised ja oskused, mille olen mitmes juhiametis omandanud, on selles suureks abiks. 

Minu jaoks on eriliselt südamelähedased tasakaalustatud regionaalpoliitikaga seonduvad küsimused, eelkõige saarte arenguga seotud teemad. Lisaks pakub mulle suurt huvi valdkond, mis on seotud kohalike omavalitsuste süsteemi parema ja efektiivsema ülesehitusega. Tulenevalt keskkonnaministrina töötatud aastatest olen end püsivalt hoidnud kursis kõigi keskkonnaga seonduvate teemadega ning sooviksin sel teemal ka tulevikus kindlasti oma panuse anda. 

Elu saab paremaks teha ja edasi viia, olles ise aktiivne ja tegus. Sellest on kantud ka minu soov kandideerida saabuvatel valimistel.