Tänu haridustasemele ja töökogemustele oskan kaasa rääkida üsna põhjalikult siseturvalisuse, keskkonnakaitse ja riigikaitse teemadel.

Minu nimi on Jaanus Müür, olen sündinud 12.08.1979 Kingissepa rajoonis, praeguse nimega Kuressaares. Olen oma Saaremaa päritolu üle uhke ja ei häbene meile nii omast Ö tähte.

Oma kooliteed alustasin väikeses maakoolis – Eikla algkoolis. Seal pikalt käia ei saanud, kuna ema sai ametikõrgendust ja viidi Kaarma Kolhoosi peakontorisse ökonomistiks, seega tuli kolida Saaremaa pealinnale veidi lähemale. Väikese poisina pidin seega kiirelt kohanema uue reaalsusega ja suure kooliga, milleks sai praegune Kuressaare Gümnaasium ja uueks elukohaks sai Vaivere, mis asub umbes 8 km kaugusel Kuressaarest.

Kuna kunagine lapsepõlvekodu asus põldude ja metsade vahel, siis enamik aega mööduski ümbritsevat loodust avastades. Hiljem, suuremaks saades, lisandus isa juhendamisel kalandus ja jahindus. Isa ja ema süstisid minusse ka spordipisiku ja minu suurteks hobideks on liikuvad alad – rattasõit, orienteerumine, jalgpall jne. Seda aktiivset elustiili olen püüdnud ka enda lastesse süstida, sest terves kehas peitud ka terve vaim.

Olen läbi käinud pika haridustee, omandanud erinevaid erialasid ning töötanud pikalt avalikus sektoris. Kõik need kogemused on laiendanud silmaringi ja võimaldanud omandada teadmisi väga erinevatel teemadel. Tänu haridustasemele ja töökogemustele oskan kaasa rääkida üsna põhjalikult siseturvalisuse, keskkonnakaitse ja riigikaitse teemadel.

Olen abielus ja kolme toreda lapse isa.

Ja kui peaks soov olema minust rohkem teada saada, siis kuula saadet “Ulgusaarlased