Roger Tibar: teeme nendel valimistel uued valikud!

Minu nimi on Roger. Olen 27-aastane aktiivne kodanik Läänemaalt Haapsalust, kelle südameteemad on noorte kaasatus otsustesse, hariduse praktilisus ning vaimse tervise abi kättesaadavus kõikidele eagruppidele. Olen varasemalt juhtinud nii Haapsalu noortevolikogu, Läänemaa noortekogu, Tallinna tehnikaülikooli sotsiaalteaduskonna üliõpilaskogu kui ka Eesti üht suurimat katusorganisatsiooni – Eesti Noorteühenduste Liitu. Tänu nendele kogemustele olen tugev meeskonnajuht. Usun ka sellesse, et juhtivatel positsioonidel peaksid inimesed vahetuma tihedamini. Juhtimisse, sealhulgas Riigikokku, on vaja värskust. Seisan sirge seljaga selle muutuse eest.

Igapäevast leiba teenin haridus- ja noorteametis nutika noorsootöö ja noorte osaluse valdkonnajuhina, kus hoolitsen selle eest, et noorsootöötajatel üle Eesti oleks rohkem nutikaid lahendusi oma igapäevase töö elluviimiseks ning teadmisi noorte kaasamiseks.

Vabal ajal pean oluliseks liikumisharjumuste kujundamist võimalikult varajases eas. Ise tegelen nii võrkpalli, kettagolfi kui ka tantsimisega. Olen ühe võrkpalliklubi treener ja mänedžer ning mängin kahes erinevas võistkonnas rahvaliigat. Leian, et noortespordi toetamine on ääretult oluline ning senisest rohkem peaks riik toetama ka väiksemaid spordialasid, kus tehakse suuri tegusid, olgu selleks näiteks kettagolf või indiaca.

Muutused saavad alguse sellest, kui teeme nendel valimistel uued valikud! Julgustan valima kandidaati, kes pole aastaid Riigikogus juba olnud ning omab värskeid mõtteid Eesti arendamiseks. Läänemaa puhul on kindel, et raudtee peab Rohukülani jõudma pigem varem kui hiljem; tugispetsialistide olemasolu koolides ja omavalitsuse tasandil peab olema toetatud; kiire interneti kättesaadavus ei saa olla privileeg, vaid võimalus kõigile.