Suurtest unistustest veel suuremate tegudeni 

Olen aastaid juhtinud Ida-Viru Investeeringute Agentuuri (IVIA) Narva Tööstusparki, minu missioon on uute tootmisettevõtete Ida-Virumaale toomine. Parlamenti kandideerimise otsus sündis soovist esindada Ida-Virumaa huve riigi tasandil. Minu südameasi on Eesti ja Ida-Virumaa majandusareng ning meie energiasektori jätkusuutlikkus.  

Olen Reformierakonna liige olnud juba kuus aastat. Reformierakonna tugevus on selge arusaam sellest, miks ettevõtete ja ettevõtluse toetamine, tööstuse arendamine ja soodsate tingimuste loomine on oluline – ikka uute investeeringute Eestisse meelitamiseks. Arenenud ettevõtlus tähendab uusi töökohti ja maksutulusid eelarves ning just see on majanduse heaolu alus.  

Minu kompetents ning pikaajaline kogemus aitavad mul Riigikogu koosseisus leida lahendused olulistele majandusküsimustele. Teen kõik, et meie Ida-Virumaa tööstusparkidesse tuleks jätkuvalt uusi ettevõtteid, et meie elanike palgad tõuseksid ning maakonnas jätkuks uute ajakohaste kooli- ja lasteaiahoonete ehitamine, et lõpuks ometi algaks Ida-Virumaal massiline tänapäevaste korterelamute ehitamine. 

Olen põline idavirulane ning tulihingeline Ida-Virumaa fänn. Mul pole kunagi olnud mõtet minna kusagile mujale paremaid jahimaid otsima. Usun, et oleme ise oma õnne sepad ning saame oma heaolu nimel palju ära teha. Mind on läbi elu saatnud moto: „Kui mitte meie, siis kes?” Ma ei karda raskusi ega anna kunagi alla. 

Tahan näha oma kodulinna Narvat meie ühise Eesti täisväärtusliku osana. Minu isikliku panuse mõõdupuu Ida-Virumaa arengusse on see, kui mu lapsed tulevikus suureks saades otsustavad siia elama ja töötama jääda. 

 
Teet Kuusmik, Ida-Viru Investeeringute Agentuuri (IVIA) juhatuse liige: “Ma tunnen Vadimi ligi 20 aastat. Viimased 12 aastat oleme temaga koos arendanud IVIA tööstusparke. Vadimi iseloomustab see, et ta on meie arendusprojektide õnnestumises täiesti veendunud. Ta ei karda unistada suurelt ja visualiseerida tulevasi võite. Erinevalt teistest unistajatest suudab Vadim muuta julged unistused konkreetseks tegevusplaaniks ja töötada tulemuste nimel.”