Reformierakond esitas eelnõu Tallinna pensionilisa tõstmiseks

Kuna Tallinna linnavalitsusel on endiselt täitmata eakatele kohalike valimiste eel antud lubadus pensionilisa tõusust 200 euroni, esitas Reformierakond linnavolikogus uuesti eelnõu selle ära tegemiseks. 

Reformierakonna seeniorite klubi juht Liis Klaar meenutab, et enne 2021. aasta kohalikke valimisi lubasid nii Sotsiaaldemokraadid kui ka Keskerakond eakatele makstava hinnatõusu kompensatsiooni tõstmist 200 eurole. 

“Kaja Kallase valitsus on eakate heaks viimase kahe aasta jooksul palju ära teinud. Keskmine vanaduspension kasvab tänavu erakorralise pensionitõusu ning indekseerimise toel 704 euroni. Ühtlasi muutus keskmine pension ka tulumaksuvabaks, mille tulemusel jääb sel aastal eakatele 460 eurot rohkem kätte. Ka Tallinna linnajuhid peaksid enda antud lubadusi täitma ehk tõstma pensionilisa 200 euroni, sest pensionäridele on iga euro väga oluline,” lisas Klaar. 

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Kristen Michali sõnul ei ole pensionilisa tõusu sellisel moel jupitamine eakate suhtes õiglane ega väärikas. 

“Tallinnas on ca 93 000 pensionäri, kes ootavad Tallinna linnajuhtidelt antud lubaduse täitmist. Oleme volikogus pikalt survestanud linnajuhte seda tegema, et eakatele makstav hinnatõusu toetus tõstetaks 200 euroni. Päris lõppeesmärgini ei ole veel jõutud, aga positiivse märgina saab välja tuua, et opositsiooni survel tõsteti see sellest aastast 175 euro peale,” sõnas Michal. 

Michal kinnitas, et nad kavatsevad kindlasti selle eest edasi seista, kuniks lubatu saab tehtud. “Pensionilisa tõstmine 200 euroni maksab ca 2,5 miljonit eurot. Linna palgal on ligi 70 kommunikatsioonitöötajat keskmise palgaga 2058 eurot, mille tööjõukulu ületab aastas 1 miljonit eurot. Lisaks ostetakse 3 miljoni euro eest linnajuhtidele eetriaega. Sellest piisaks pensionäridele antud lubaduse täitmiseks ja jääks veel ülegi,” selgitas ta.