Maris Lauri: kui inimesel on vaja lasteaiakohta, siis raha vanematele andmine seda ei lahenda

27. jaanuar 2023

Ohjeldamatu ja sihitu toetuste jagamine viib tõesti eelarve puudujääki ja lõpuks maksude tõstmiseni. Lõpuks on eelarve puudujääk nii suur.

Loe veel

Reformierakond esitas eelnõu Tallinna pensionilisa tõstmiseks

27. jaanuar 2023

Kuna Tallinna linnavalitsusel on endiselt täitmata eakatele kohalike valimiste eel antud lubadus pensionilisa tõusust 200 euroni, esitas Reformierakond linnavolikogus uuesti eelnõu selle ära tegemiseks.   Reformierakonna seeniorite klubi juht Liis Klaar meenutab, et enne 2021.

Loe veel

Eerik-Niiles Kross: venelastele tehti veel viimane pakkumine. Edasi on tee Krimmi tagasivõtmiseks valla

26. jaanuar 2023

Kuigi sõja rinnetel ei ole viimastel päevadel olulisi liikumisi toimunud - juba tavaliseks muutunud hirmsad tapatalgud Bahmuti all ja mõnes muus lõigus jätkuvad -, oli eile mõnes mõttes selle sõja murdepäev. Vähemasti sama suurt survet kui venelased suurtükiväega Bahmutile, on Ukraina liitlased viimased kuud avaldanud kõigi diplomaatiliste ja muude veenmisvahenditega Liidukantsler oLAF Scholzile.

Loe veel

Urmas Kruuse: inimesed tahavad rohkem maal elada

26. jaanuar 2023

Kui kindlalt Eesti inimesed ennast praegu tunda võivad, eriti just toidujulgeolekut silmas pidades? Euroopas ja Eestis on toidujulgeolekus kõige olulisem meie ühtne põllumajanduspoliitika ja ses mõttes võime tulevikku vaadata kindlamalt kui nii mõnedki teised riigid maailmas. Me võtsime just vastu ÜPP strateegia kuni aastani 2027 ja võin julgelt öelda, et põhitoiduainetega suudab Eesti ennast ise varustada.

Loe veel