Eesti Reformierakond asutati 13. novembril 1994. aastal.
Ajalugu
2019
2019
Jaanuaris Tallinnas toimunud Üldkogul kinnitas Reformierakond Riigikogu valimiste programmi, mille koostamist vedas poole aasta jooksul Maris Lauri. Programmis rõhutati, et Reformierakond seisab lihtsa ja õiglase maksusüsteemi, väärikat vanaduspõlve pakkuvate pensionite ja noorte perede elu lihtsamaks tegemise eest.
3. märtsil valisid Eesti kodanikud uue Riigikogu koosseisu. Reformierakond sai selge valimisvõidu, saades enam kui 160 000 häält ning rekordilised 34 kohta Riigikogus. Erakonna esimees Kaja Kallas sai Harju- ja Raplamaalt üle 20 000 hääle, mis oli samuti valimiste parim tulemus.
Pärast valimisi alustas Reformierakond konsultatsioone teiste erakondadega ning tegi esimesena ettepaneku alustada koalitsioonikõnelusi Keskerakonnale, kes selle aga tagasi lükkas. Seejärel lükkas koalitsioonikõneluste alustamise ettepaneku tagasi ka Isamaa erakond ning valitsuse moodustasid Keskerakond, Isamaa ja EKRE. Reformierakonna 34 liikmega fraktsioon alustas Riigikogus tööd opositsiooni tugevaima jõuna. Fraktsiooni juhina asus tööle Kaja Kallas, aseesimeestena Keit Pentus-Rosimannus ja Arto Aas. Aprillis sai riigikogust lahkunud Arto Aasa asemel fraktsiooni aseesimeheks Taavi Rõivas.
26. mail toimusid Euroopa parlamendi valimised, mille teist korda järjest võitis Reformierakond. Euroopa parlamenti valiti Andrus Ansip ja Urmas Paet, kokku sai Reformierakond 26.2% häältest ehk enam kui 87 000 häält.
Toeta
Liitu püsiannetajatega
Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!
Liitu uudiskirjaga
Ole kursis meie kõige uuemate tegemiste ja seisukohtadega. Kuigi kirja sisu on alati huvitav, saad selle tellimusest iga kell loobuda.