Reformierakonna visioon on kõigi oma kodanike isikuvabadusi kaitsev demokraatlik ja õigusriigil põhinev Euroopa, mis väärtustab iga liikmesriigi keelt ja kultuuri. Meie soov on Euroopa, mis seisab kogu maailmas esirinnas nii innovatsioonis kui ka turumajanduse ja vabakaubanduse edendamisel ning kus igaühel on vabadus ennast teostada. Peame ka väga oluliseks, et Euroopa tunneks ära ümbritsevad ohud ning suudaks neile kohaselt reageerida.

Oleme veendunud, et hoides Euroopa Liitu edumeelse arengu kursil, muudab see paremaks ka Eesti tuleviku.

Reformierakonda esindavad Euroopa Parlamendis Andrus Ansip ja Urmas Paet, kes kuuluvad Uueneva Euroopa (Renew Europe) fraktsiooni.

 

Euroopa Parlamendi valimised – 9. juuni 2024

Euroopa Parlamendi valimisnädal on 3. juunist 9. juunini 2024.

Alates 10. aprillist 2024 algab kandidaatide registreerimiseks esitamine.

Elektrooniliseks hääletamiseks vajad:

  • internetiühendusega arvutit;
  • ID-kaarti ja lugejat (PIN1 ja PIN2 koodid);
  • või Mobiil-ID-d (PIN1 ja PIN2 koodid).

Nutiseadmes või tahvelarvutis hääletada ei saa.

Elektrooniline hääletamine, ehk e-hääletamine toimub 3. juuni kell 9.00 – 8. juuni kell 20.00 ööpäevaringselt aadressil: https://valimised.ee.

Eelhääletamine:

3. juuni kuni 6. juuni toimub eelhääletamine vähemalt ühes igas vallas ja linnas määratud valimisjaoskonnas kell 12.00 – 20.00. Täpsem info https://valimised.ee.

7. juuni kuni 8. juuni toimub eelhääletamine kõigis valimisjaoskondades kell 12.00 – 20.00. Toimub ka kodus (valija asukohas) hääletamine ajavahemikus kell 9.00 – 20.00.

Valimispäev, 9. juuni:

Hääletamine toimub kell 9.00 – 20.00. Toimub ka kodus (valija asukohas) hääletamine.

Häälte lugemist alustatakse pärast hääletamise lõppemist Eestis. Pärast kella 20.00 alustab Tallinna linna häältelugemiskomisjon välisriigis hääletanud valijate häälte lugemist. Pärast kella 20.00 teeb riigi valimisteenistus kindlaks elektroonilise hääletamise tulemused. Hääletamistulemusi ei või avaldada enne hääletamise lõppu kõigis Euroopa Liidu liikmesriikides.

Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt