143

Maria Jufereva-Skuratovski

Europarlamendi kandidaat Maria Jufereva-Skuratovski | Kindel valik Euroopas!
Sini-must-valge

Kõrvalt vaadates võib tekkida tunne, et minu eelnev haridus- ja töökäik on mind ette valmistanud selleks, et ühel päeval olen väärikas kandidaat Euroopa Parlamendi valimistel ja võimalik töökas Eesti saadik Euroopas.

Olen omandanud doktorikraadi kommunikatsiooni alal Jyväskylä Ülikoolis (Soome), enne kaitsnud magistrikraadi ajakirjanduse erialal Tartu Ülikoolis. Üle 10 aasta Euroopas õppides omandasin kogemusi rahvusvaheliste suhete loomisel ja diplomaatiliste oskuste arendamisel. Üheks minu eesmärgiks oligi Eestit väärikalt esindada Euroopas.

Õppimise ajal omandatud teadmised ja oskused on tulnud mulle väga kasuks tööl Riigikogus. Eriti vajalikuks osutusid minu diplomaatilised oskused ning oskused inimesi veenda, esitada Eesti seisukohti ning seista meie riigi ja kogu Euroopa huvide eest. Minu suureks väljakutseks ja proovikiviks sai Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni juhi roll. Tänu ka minu aktiivsele panusele suutsime välja arvata Venemaa ENPA koosseisust 2022. aastal peale seda, kui Venemaa alustas agressioonisõda Ukraina vastu.

Minu töö Riigikogu välis- ja Euroopa Liidu komisjonide koosseisus on andnud mulle hea ülevaate ja arusaama nii välispoliitikast, kui ka Euroopa Liidu institutsioonide toimemehhanismidest.

Kandideerin Euroopa Parlamenti kolmel põhjusel:

  • Esiteks, ma usun Euroopa arengusse ja soovin sellesse panustada kogu oma energia, oskuste ja teadmistega.
  • Teiseks, Euroopa julgeolek ja rahu – on meie kõigi ülene eesmärk, mille nimel tasub tõsist tööd teha. Ma olen selleks tööks valmis, olen valmis pidama keerulisi läbirääkimisi Euroopa kolleegidega ja seisma Eesti huvide ja väärtuste eest.
  • Kolmandaks, ma olen veendunud, et saan väärikalt ja kindlalt esindada Eestit Euroopas.
  • Ma palun Sinu toetust ning luban, et võid minule ka toetuda.

    Haridus: doktorikraad kommunikatsioonis Jyväskylä Ülikoolist (Soome)
    Keeled: eesti, inglise, vene