Yoko Alender: haridustöötajad peavad palgakasvu oluliseks järelkasvu mõjutajaks ja nõustuvad, et ühtse eestikeelse hariduse reform on vältimatu

Kategoriseerimata
|
16.11.2018

Reformierakonna fraktsioon kohtus Haridustöötajate Liidu esindajatega, arutati hariduse väljakutseid, leiti mitmeid kokkupuutepunkte ja lahendusi erakonna haridusvaldkonna valimislubadustes. Fraktsiooni liikme ja kultuurikomisjoni liikme Yoko Alenderi sõnul räägiti haridustöötajate esindajatega õpetajate järelkasvust, palgataseme tõusust, koolivõrgu arendamisest, huvikoolidest, erinevate taseme koolide omavahelisest koostööst jm.

„ Haridustöötajad on meiega samal seisukohal, et õpetajate järelkasvu ja noorte õpetajate tagamiseks on vaja tõsta õpetajate keskmist palka, mille lubame viia üle 2000€ piiri ehk Eesti keskmisega võrreldes 1,2-kordseks,“ kommenteeris Alender.

„ Samuti olid haridustöötajad nõus meie ettepanekuga kehtestada ühtne eestikeelne haridussüsteem. Selleks tuleb loomulikult korrastada ka koolivõrk, koolitada õpetajaid, tegeleda koolide ja lapsevanemate ettevalmistusega ning teavitustööga,“ lisas Alender.

„Eesti haridussektoris on vaja tõsta haridustöötajate mainet, et tagada järelkasv. Kvaliteetse hariduse pakkumiseks on vaja parimaid tegijaid. Koolist peab saama pideva enesearengu kasvulava nii õpilastele kui haridustöötajatele. See eeldab ühtlasi, et tuleb lõpetada eesti- ja venekeelse kogukonna eraldamine ja vene emakeelega inimestele kehvema haridusliku ettevalmistuse pakkumine. Ladusamaks õppetööks on vaja ühtlustada juba esimesse klassi minevate õpilaste tase,“ võttis Alender kohtumise kokku.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt