Viljatusravi ümarlaud kavandab vanusepiiri tõstmist

Uudis
|
10.02.2004

Täna rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo juures toimunud viljatusravi ümarlaual jõudsid osapooled kokkuleppele, et praegust kunstliku viljastamise haigekassa kaasfinantseerimise vanusepiiri tuleb tõsta 40. eluaastani.

Rummo sõnul on vanusepiiri tõstmise näol tegu olulise sammuga sündide arvu suurenemiseks. “Siiani on vastav protseduur üle 35aastasele naisele maksnud keskmiselt 40 000 krooni, peale muudatust laieneks haigekassapoolne osalus ka 35-40aastastele patsientidele, mis vähendaks patsiendi omaosalust keskmiselt 17 000 kroonini ühe korra kohta,” ütles Rummo. Haigekassa kaasfinatseerib hetkel kunstlikuvilajstamise protsessi kuni 35aastastele ja kuni kolm korda inimese kohta.

“Täiendavaid kulusid sellest haigekassale eeldatavalt ei tule, kuivõrd prognooside järgi mahub kuni 40aastaste naiste osakaal selleks aastaks ette nähtud viljastamisprotseduuride piiresse,” ütles ministri nõunik Mari Loorens-Timmo. “See omakorda tähendab, et haigekassa rahapuuduse taha ei tohiks ettevõtmine jääda.”

Samas tõdeti ümarlaual, et ravimite kulu koguhinnas (u 10 000 krooni) on veel suhteliselt suur ja siinkohal on plaanis leida lahendusi nende suuremaks kompenseerimiseks, mis samas ei tohi tulla teiste ravimite arvelt. Nenditi, et tänu vanemahüvitisele on suurenenud ka naistearstide juures rasedate arvelevõtjate osakaal ja üldiselt on märgata elevust pereplaneerimise vallas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt