Rahvastikuminister avas idavirulaste fotonäituse

Uudis
|
09.02.2004

“Ida-Virumaal on kõik võimalused taastada oma maine Eesti ühe edukaima ja õitsvama piirkonnana,” ütles rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo, avades täna Riigikogus fotovõistluse “Ida-Virumaa – mu uhkus” võidutööde näituse.

Minister rõhutas Ida-Virumaa maastike suurt potentsiaali turismi- ja puhkepiirkonnana, põhjaranniku sadamakohti ning seni veel vähe kasutatud võimalusi moodsaks ettevõtluseks. Ühtlasi suurendab Narva muutumine Euroopa Liidu piirilinnaks rahvusvahelist tähelepanu sellele dramaatilise ajalooga ja strateegiliselt olulise asukohaga linnale.

Rahvastikuminister peab oluliseks eestlaste osakaalu suurenemist Ida-Virumaa rahvastikus, millele loob eeldusi tootmis- ja teenindussfääri moderniseerimine. Teiseks riiklikult tähtsaks eesmärgiks on Ida-Viru mitte-eestlastest noorte väljapääs riigikeele oskamatusest tingitud isolatsioonist ja nende lülitumine Eesti arenevasse majandus- ja kultuuriellu.

Rahvastikuministri büroo korraldatud fotovõistlusele “Ida-Virumaa – mu uhkus” laekus üle 300 töö. Tänasel näituse avamisel andis minister kätte autasud võitjaile ja tänukirjad aktiivseimatele osavõtjaile, millele järgnes tutvumine Riigikogu hoonega.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt