Keit Pentus: Kahju, et Rein Lang otsustas piirkonna tööst loobuda

Uudis
|
12.02.2004

Reformierakonna Tallinna piirkonna juhatus arutas põhjalikult Palace’i kasutusloa tühistamise vaiet, arutelu juures viibis juhatuse liikmena ka Rein Lang.

Juhatus kaalus kõiki juriidilisi argumente ning leidis, et vaide rahuldamine on paraku juriidiliselt ainuvõimalik lahendus, Rein Lang jäi eriarvamusele.

“Olen Langi soovist taanduda piirkonna juhatuse liikme kohalt kuulnud vaid meedia vahendusel, ilmselt pidas ta emotsionaalse inimesena vajalikuks kirjutada avaldus kõigepealt uudisteagentuuridele. Muidugi on kahju, et Lang värvika inimesena enam Tallinna teemadega piisavalt kursis olla ei jõua ja kui ta pöördub piirkonna juhatuse poole sooviga juhatuse tööst loobuda, peame tema avaldust arvestama,” ütles piirkonna esimees Keit Pentus.

Pentus lisas, et ilmselt oli otsus Palace’i kasutusluba tühistada emotsionaalselt mitmele abilinnapeale keeruline, aga antud hetkel oli tegu juriidilise vaidlusega ja emotsioonidest pole sellises vaidluses abi. “Abilinnapeadel oli ees mitu juriidilist arvamust, mis kõik kinnitasid, et kasutusloa väljaandmine 2002. aastal, kui Palace’i hoonet puudutanud tagastamisvaidlus juba käis, oli seadusega vastuolus ning seadusi eirates välja antud kasutusluba tuleb tühistada. Me võime kalambuuritseda ja emotsionaalselt teatada, et see on ennekuulmatu ja halb otsus, aga juriidiliselt ei olnud meie abilinnapeadel teist võimalust kui kasutusluba tühistada,” ütles Pentus.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt