Valitsusliidu eestseisus arutas pensionitõusu

Uudis
|
10.09.2007

Esmaspäeval kogunenud koalitsioonipartnerid arutasid võimalusi pensionide tõstmiseks.

Pikemalt peatuti kahel sotsiaalministri Maret Maripuu ettepanekul. Esimene näeb ette pensionite indekseerimise muutmist selliselt, et pensionikassasse laekuvast sotsiaalmaksust makstakse välja pensioniteks tänasest suurem osa. Praegu suunatakse 50% pensionikassasse laekuvast sotsiaalmaksust pensionireservi ja pensionärideni jõuab vaid pool laekuvast maksust. Valitsusliidus täna arutuse all olnud muudatuse järgi võiks edaspidi pensioniteks välja maksta 75-80% laekuvast maksust.

Teise arutelu all olnud muudatuse järgi tuleks varasemast kiiremas tempos tõsta pensioni baasosa. Nii baasosa tõstmine kui indekseerimise muutmine puudutab kõiki tänaseid pensionäre ja nende muudatuste eesmärk on üks – 2011. aastal peab keskmine pension olema kaks korda kõrgem kui ta seda oli 2007. aasta algul.

Valitsusliit peab esmatähtsaks muuta seadust selliselt, et tõuseks praeguste pensionäride pension. Pensioniea tõus on 2016. aastani paika pandud seadusega ja seda kellelgi muuta plaanis pole. Tulevaste pensionäride pensioniea juurde jõutakse tulevikuaruteludes ning igasugune otsus saab põhineda vaid põhjalikel demograafilistel analüüsidel.

Pensionide kahekordistamine nelja aastaga oli kevadistel valimistel Reformierakonna üks peamisi valimislubadusi.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt