Pentus: oluline on leida parimad kandidaadid

Uudis
|
12.09.2007

Reformierakonna fraktsiooni esimees Keit Pentus kohtus eile presidendi kutsel Vabariigi Presidendi Toomas Hendrik Ilvesega. Kohtumisel arutati kandidaatide valikut riigikontrolöri, õiguskantsleri ja Eesti Panga nõukogu esimehe ametisse.

“Avaldasin presidendiga kõneldes arvamust, et demokraatlikus riigis oleks hea, kui kandidaatide otsingul nendesse meie põhiseaduses nimetatud ametitesse kaalutaks ja ka avalikult arutataks rohkem kui ühte nime,” lausus Keit Pentus. Reformierakonna fraktsiooni juht lisas, et on täiesti loomulik, kui kandidaatide seas on ka täna neis ameteis olevad inimesed. See võimaldab vaagida nende toimetulekut oma tööga, rääkida nende õnnestumistest ja puudustest ning valida lõpuks parim kandidaat. “Kui aruteludes selgub, et parim kandidaat riigikontrolöriks on Mihkel Oviir, õiguskantsleriks Allar Jõks ja Eesti Panga nõukogu esimeheks Mart Sõrg, siis on Reformierakonna fraktsioon kindlasti rõõmuga nõus neid kandidaate toetama,” ütles Pentus.

Riigikontrolör Mihkel Oviiri, õiguskantsler Allar Jõksi ja Eesti Panga nõukogu esimehe Mart Sõrg’i ametiaeg saab läbi 2008.aastal. Nende ametikohtade täitjad nimetab presidendi ettepanekul ametisse Riigikogu.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt