Vabaduse Mõtte Hoidja on Paul-Eerik Rummo

Uudis
|
17.11.2017

Liberalismi Akadeemia andis täna hotellis Hilton toimunud Valve Kirsipuu mälestuskonverentsil üle Vabaduse Mõtte Hoidja (Aasta Liberaal) 2017 tiitli pikaaegsele Reformierakonna liikmele Paul-Eerik Rummole.

„Viimasel seitsmel aastal oleme novembris valinud Aasta Liberaali, sel aastal otsustasime teisiti. Kuna liberalismi ja vabadusega ei ole viimase aasta jooksul asjad paremuse poole läinud, siis lähtus tänavune nominatsioon pikemast perioodist ja on suunatud vaatega tulevikku. Suur au on nimetada selle aasta Vabaduse Mõtte Hoidjaks Paul-Eerik Rummo, kes kinnitas juba 50 aastat tagasi, pimedal okupatsiooniajal, oma loominguga eestlaste südamesse vajaduse vabaduse mõistet hoida vajadusel peita. Alates Eesti taasiseseisvumisest on Rummo olnud Liberaaldemokraatliku Erakonna asutaja ning vabaduseaate hoidja poliitikas,“ ütles Liberalismi Akadeemia juhatuse liige Peep Lillemägi.

„Liberalism põhineb vabadusel. Vabaduse ideaali ei tohi kaotada ka igapäevapoliitikat tehes. Poliitikas ja elus tuleb ideaalide hoidmisel rakendada taktikat ja tarkust ühelt poolt nii, et aade ei muutuks instrumendiks ja teisalt nõnda, et kõik asjad saaksid ära tehtud teadmises, et need lähtuvad sellest ideaalist. Kuidas pidada silmis aadet ja otsused hästi ära teha, on igapäevane ja igavene väljakutse ja põhiküsimus. See ei ole kerge, aga siiski võimalik. Vabaduse aadet tuleb meil liberaalidena meeles pidada ja kogu maailma teadvuses hoida, mis aga ei tähenda vaid suuresõnalist vabaduse kuulutamist,“ rääkis Rummo oma konverentsil tehtud videopöördumises.

Liberalismi Akadeemia ühendab parempoolseid ettevõtjaid, ühiskonnategelasi ja poliitikuid ning näeb oma tegevuse ühe peamise eesmärgina vastuseismist sotsialistlike meeleolude tõusule ühiskonnas.

Aasta Liberaali auhinda annab Liberalismi Akadeemia välja aastast 2010. Esimese tiitli sai Jürgen Ligi, 2011. aastal Anvar Samost, 2012. aastal Kalev Kukk, 2013. aastal Vanurite Eneseabi- ja Nõustamisühing, 2014. aastal Madis Habakuk, 2015. aastal Siim Kallas ja aastal 2016 MTÜ Ärikatel.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt