Reformierakonna esimees Hanno Pevkur ütles täna Valve Kirsipuu pärandile pühendatud majanduskonverentsi avades, et on tähenduslik, et meenutame Valve Kirsipuu jalajälge Eesti ajaloos, poliitikas ja majanduses just nüüd – loetud nädalad enne seda, kui võimul olev koalitsioon saadab ajaloo prügikasti Eestile kogu maailmas nii palju kuulsust toonud liberaalse majanduspoliitika ja lihtsa maksusüsteemi.
“Kinnitan teile, et Reformierakond teeb kõik selleks, et naasta juurte juurde ja tuua hiljemalt 2019. aasta valimistel Eestile tagasi tema eelis – lihtne ja liberaalne maksukeskkond.”
“Samas peab oma juurte juurde naasmine tulema läbi tulevikulahenduste. Läbi lahenduste, mis vastavad 21. sajandi ootustele – olgu selleks aruandlusvaba ettevõtlus, tööjõu maksustamise reform või Eesti muutmine maailma IT laboriks. Iga pakutava lahendusega tuleviku Eestile peame olema innovaatilised, julged ja enesekindlad. Aga on üks põhimõte, mis ei muutu – vabadus ise teha ja ise otsustada, ehk inimene eneseotsustusõigus peab alati olema eespool riigist,” märkis Pevkur.
Valve Kirsipuud meenutades ütles Hanno Pevkur, et kogu oma jäägitu armastuse kõrval Reformierakonna vastu, oli Valve Kirsipuu ka selle üks suurimaid kriitikuid. “Ta on heitnud meile ette loidust, paigaltammumist, vähest meeskonnatööd ja erakonna kitsaste huvide eelistamist ühiskonna huvidele. Selleks, et tuua Eestile tagasi tema edulugu, peame Valve kriitikat tõsiselt võtma.”
Pevkur ütles, et oma eesmärgini jõudmiseks peab Reformierakond töötama kui üks meeskond. “Valimisteni on jäänud 15 kuud. Kui tahame saada Eesti rahvalt toetust oma ideede elluviimiseks, tuleb igaühel maha suruda isiklikud egod ja töötada koos parema Eesti nimel,” sõnas Pevkur.
“Reformierakonnal on vaja Valve Kirsipuu kirge, teravust ja leppimatust ideedega, mis Eestit edasi ei vii. Me vajame tema idealismi, sest Reformierakond ei saa leppida ainult lihtsa maksusüsteemi tagasitoomisega, vaid me peame olema paljude teiste tuleviku Eesti suurte ideede vedur. Labor, kus sünnivad ja kus viiakse ellu järgmised suured pöörded ja reformid. Peame jälle mõtlema suurelt.”