Uus valitsusliit tagab kaitsekulud vähemalt 2% SKTst

Uudis
|
Urmas Paet
|
15.03.2014

Laupäeval Tallinnas hotellis Euroopa alanud koalitsiooniläbirääkimistel saavutasid Reformierakond ja Sotsiaaldemokraatlik erakond kokkuleppe riigikaitse ja välispoliitika valdkonnas.

„Eesti riigi julgeoleku tagamisel Reformierakond järeleandmisi ei tee. Oleme sotsiaaldemokraatidega kokku leppinud, et uus valitsus tagab riigikaitsekulud vähemalt 2% SKTst. Eesti kaitsevõime kindlustamiseks jätkame kaitseväe 10 aastase arengukava elluviimist,“ ütles Reformierakonna aseesimees, välisminister Urmas Paet.

„Kaitsetahte ja –võime arendamisel peame oluliseks vabatahtlikkuse põhimõtte soodustamist – Kaitseliitu ja vabatahtlikult ajateenistusse astumist,“ lausus Paet.

Paeti sõnul on uue koalitsiooni eesmärgiks tugevdada Euroopa Liidu ühist välis- ja julgeolekupoliitikat. „Seisame Rail Balticu, Baltic Connectori ja LNG terminalide rajamise eest. Need sammud suurendavad nii regionaalset konkurentsivõimet kui julgeolekut, ühendades Eestit veelgi enam füüsiliselt Euroopaga,” sõnas Paet.

Uue valitsuse moodustamisel on prioriteetideks tööjõumaksude vähendamine, sh tulumaksu ja töötuskindlustusmakse määra langetamine ja tulumaksuvaba miinimumi tõstmine, vajaduspõhine lastetoetuste tõus ja kaitsekulude tagamine vähemalt 2% SKTst.

Täna koalitsioonikõnelustel läbiräägitavad teemad on demokraatia ja kaasamine, riigireform, riigikaitse ja välispoliitika, õiguskord ja siseturvalisus, kultuur ja sport.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt