Uus valitsuskoalitsioon soovib muuta riigijuhtimise avatumaks

Uudis
|
15.03.2014

Laupäeval Tallinnas hotellis Euroopa alanud koalitsiooniläbirääkimistel jõudsid Reformierakond ja Sotsiaaldemokraatlik erakond kokkuleppele demokraatia ja kaasamise valdkonnas.

„Meil on soov ja plaan muuta riigijuhtimine avatumaks. Leppisime kokku, et muudame Riigikogu töö- ja kodukorda kaasavamaks – kõige olulisemate eelnõude puhul saab osapoolte kaasamine olema mitte ainult hea tava, vaid kohustus,“ ütles Reformierakonna poolne koalitsioonikõneluste juht, peaministrikandidaat Taavi Rõivas.

„Läbipaistvuse suurendamiseks ja korruptsiooni tõkestamiseks kehtestame avalikus sektoris lobitegevusele selged reeglid,“ lausus Rõivas.

„Samuti suurendame uute erakondade ja üksikkandidaatide võimalusi valimistel osalemiseks, näiteks kaotame kautsjoni erakonnale, mis esimest korda parlamendivalimistel osaleb. Lisaks võrdsustame Riigikogu valimistel ringkonnamandaadi saamise alused erakondade ja üksikkandidaatide vahel, kehtestades, et mandaadi saavad mõlemad 0,75 kvoodi täitumisel,“ sõnas Rõivas.

Uue valitsusliidu moodustamisel on prioriteetideks tööjõumaksude vähendamine, sh tulumaksu ja töötuskindlustusmakse määra langetamine ja tulumaksuvaba miinimumi tõstmine, lastetoetuste tõus ja kaitsekulude tagamine vähemalt 2% SKT-st.

Täna koalitsioonikõnelustel läbiräägitavad teemad on demokraatia ja kaasamine, riigireform, riigikaitse ja välispoliitika, õiguskord ja siseturvalisus, kultuur ja sport.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt