Uus valitsusliit jätkab eesti õppekeelele ülemineku reformi

Uudis
|
Urmas Klaas
|
16.03.2014

Pühapäeval Tallinnas hotellis Euroopa jätkunud koalitsiooniläbirääkimistel leppisid Reformierakond ja Sotsiaaldemokraatlik erakond kokku, et jätkatakse mitte-eesti keelega koolide üleminekut eesti õppekeelele. Samuti tõstab uus valitsusliit 2015 õpetajate palku ning laiendab tasuta koolilõunat.

„Jätkame hariduses mitte-eesti keelega koolide üleminekut eesti õppekeelele. Hariduse kvaliteedi tõstmiseks nendes koolides panustame eesti keele õpetamise taseme parandamisse, õpetajakoolitusse ja kaasaegsetesse õppematerjalidesse,“ lausus Riigikogu kultuurikomisjoni esimees Urmas Klaas.

„2015. a eelarvesse oleme planeerinud õpetajate palgatõusu. Samuti laiendame tasuta koolilõuna toetuse maksmist lisaks põhikooli õppureile ka gümnaasiumiõpilastele,“ sõnas Klaas.

Uue valitsuse moodustamisel on prioriteetideks tööjõumaksude vähendamine, sh tulumaksu ja töötuskindlustusmakse määra langetamine ja tulumaksuvaba miinimumi tõstmine, lastetoetuste tõus ja kaitsekulude tagamine vähemalt 2% SKTst.

Täna koalitsioonikõnelustel läbiräägitavad teemad on haridus, keskkond, energeetika, ettevõtlus, põllumajandus ja transport.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt