Reformierakond alustab koalitsioonikõnelusi sotsiaaldemokraatidega

Uudis
|
14.03.2014

Reedel pärastlõunal kogunenud Reformierakonna juhatus otsustas alustada koalitsiooniläbirääkimisi Sotsiaaldemokraatliku erakonnaga.

„Moodustatava valitsuse eesmärgiks on Eesti inimeste jõukuse kasv ja toimetulek, et Eesti edust saaksid osa kõik,“ ütles täna Vabariigi Presidendi poolt peaministrikandidaadiks nimetatud Taavi Rõivas. „Alustame koalitsiooniläbirääkimisi sotsiaaldemokraatidega homme, et Eesti saaks võimalikult ruttu uue valitsuse.“

Rõivase sõnul on Reformierakonna jaoks parim koalitsioon see, kellel on parimad vastused aktuaalsetele küsimustele – kuidas suurendada inimeste sissetulekuid, kuidas tagada lastega peredele kindel tulevik, kuidas jätkuvalt garanteerida riigi julgeolek. „Meil on sotsiaaldemokraatidega selged maailmavaatelised erinevused, aga me keskendume Eesti huvides just ühisosa otsimisele.“

„Koalitsiooniläbirääkimistel on meie kindel prioriteet tööjõumaksude vähendamine. Lisaks tulumaksu langetamisele soovime tõsta tulumaksuvaba miinimumi ning langetada töötuskindlustusmakse määra. Samuti on jätkuvalt meie põhimõtteks, et lastetoetused peavad olema vajaduspõhised – vaesemad pered peavad saama suuremaid lastetoetuseid kui jõukamad. Eesti julgeolek on meie jaoks võtmetähtsusega. Meie kindel seisukoht on, et kaitsekulud tuleb tagada vähemalt 2% SKT-st,“ kinnitas Rõivas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt