Urmas Paet: üks olulisemaid Ukrainale kallaletungi pidurdajaid on, kui Venemaa avalik arvamus sõja vastu pöördub

Kategoriseerimata
|
Urmas Paet
|
24.02.2022

Venemaa erinevates linnades on inimesed kogunenud spontaansetele sõjavastastele meeleavaldustele. Samas on režiim takistanud inimeste kogunemist ja vahistanud meeleavalduste korraldajaid.

Natsikuritegude mälestamisega tegelev Auschwitzi Memoriaal mõistis Putini sissetungi Ukrainasse karmilt hukka. Teatavasti viib Putin oma meelest Ukrainas läbi denatsifitseerimist.

Üks olulisemaid Ukrainale kallaletungi pidurdajaid saakski olla see, kui Venemaa avalik arvamus aktiivselt sõja vastu pöördub. Kui Vene linnadesse ja küladesse hakkavad jõudma Ukrainas Putini pärast hukkunud noorte meeste surnukehad, siis avaldab see oma mõju.

Seni kuni Putini hullus aga kestab, hukkuvad inimesed Ukrainas. Hukkuvad lapsed. ÜRO lasteorganisatsioon UNICEF on juba teinud ka omapoolse üleskutse säästa laste elusid. Aga inimelul pole Putinile väärtust.

Lisaks on selge, et Lukašenka Valgevene on täielikult Putini marionett ja kuritegude platsdarm. Lukašenka on lasknud hävitada Valgevene igasuguse iseseisvuse.

Oma riigi mainele on tõsist kahju suutnud teha ka Pakistani peaminister, kes on täna visiidil Moskvas ja arutas Putiniga toredat kahepoolse koostöö edendamist.

Nüüd on kiiresti vaja Euroopa Liidu põhimõttelist ja tõsist otsust Putini režiimi vastaste sanktsioonide kohta ja jätkuvat igakülgset abi Ukrainale.

Kahju, et siiani pole Eesti teleoperaatorid suutnud lõpetada Vene sõjapropaganda edastamist oma pakettides. Nüüd tuleb sekkuda Eesti riigil ja need keelustada.

Ukraina inimeste vastu toime pandud ränk kuritegu ja Ukraina inimeste tapmised ei jää karistuseta. Seda on ajalugu siiski varasemalt juba tõestanud.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt