Kaja Kallas: avaldus seoses Venemaa massiivse sõjalise rünnakuga Ukraina vastu

Arvamus
|
Kaja Kallas
|
24.02.2022

Mõistan täielikult hukka Venemaa massiivse sõjalise rünnaku Ukraina vastu. Venemaa tahab Ukraina ründamisega minna tagasi aega, kus kehtis arusaam „kel jõud, sel õigus“. Agressioonikuritegu puudutab maailmas igaüht ja rahvusvaheline kogukond peab nüüd olema otsustav, andes selge ja ühese hukkamõistu ja vastuse.

Vaba maailm peab koonduma Ukraina selja taha – Venemaal tuleb kohe lõpetada igasugune sõjategevus. Ta peab viima viivitamatult kõik oma väed Ukrainast välja ning naasema rahvusvaheliste kohustuste ja kokkulepete juurde.

Sõjal on rängad tagajärjed ja inimkannatused. Ukraina vajab meie tugevat moraalselt, poliitilist, majanduslikku ja sõjalist tuge. Oleme sellel tumedal tunnil jätkuvalt mõtetes Ukraina rahvaga. Meie toetus teile on vankumatu.

Koguneme liitlastega NATOs ja partneritega Euroopa Liidus, et võtta vastu ühised otsused nii Ukraina toetuseks kui ka NATO, sealhulgas Eesti julgeoleku tugevdamiseks. Valitsus otsustas telefoniistungil algatada NATOs konsultatsioonid Põhja-Atlandi lepingu artikkel 4 alusel koostöös Läti, Leedu, Poola ja teiste liitlastega. Neljapäeva õhtul kogunevad erakorraliselt Euroopa Liidu riigipead ja valitsusjuhid Brüsselis ülemkogul. Reedeks kutsusin kokku erakorralise valitsuskabineti ning samuti kutsusin kõigi Riigikogu erakondade esimehed Stenbocki majja kohtumisele, et leppida kokku ühises tegutsemises julgeolekukriisis.

Kinnitan kõigile Eesti inimestele, et Eesti julgeolek on kaitstud ja otsest sõjalist ohtu meile ei ole. Olukord Eestis ning meie välispiiril on rahulik. Olime Venemaa laiaulatusliku agressiooni võimaluseks Ukraina vastu valmistunud. Jälgime olukorda pidevalt ja oleme ühenduses nii Ukraina kui ka oma liitlaste ja partneritega. Täna saame tähistada Eesti Vabariigi sünnipäeva ja rahulikult oma igapäevaste tegevustega jätkata.

Head Vabariigi aastapäeva ja Слава Україні!


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt