Urmas Kruuse: Tartu peab vähendama valitsemiskulusid 10%

Uudis
|
05.02.2009

Sel kolmapäeval toimunud Reformierakonna Tartu piirkonna juhatuse ja linnavolikogu fraktsiooni ühisel koosolekul linnaeelarve olukorda arutades tõdeti vajadust kärpida linna valitsemiskulusid kuni 10%.

Tulenevalt jaanuarikuu tulumaksulaekumiste vähenemisest kuue miljoni krooni võrra peab linn leidma lisakokkuhoiu kohti. Reformierakonna Tartu piirkonna esimees ja Tartu linnapea Urmas Kruuse sõnas, et kuigi 31. detsembri seisuga oli kassajääk 47 miljonit, peab linnavalitsus olema valmis valitsemiskulusid piirama.

„Peame olema sama kohanemisvõimelised kui erasektor ning reageerima muutustele majanduskeskkonnas. Olen veendunud, et kärped on vajalikud, kuid tuleb silmas pidada, et investeeringud linnale olulistes valdkondades ei väheneks,” lausus Kruuse.

Fraktsiooni esimees Neinar Seli lisas, et linnavalitsuse ja Reformierakonna eesmärk on eelkõige eelarve tasakaalu säilitamine ning seepärast peame arvestama ka lisaeelarvega. „Praegusel keerulisel ajal ei tohi olla kokkuhoiu tegemisel tabuteemasid ning eeskuju peavad näitama eelkõige linnajuhid,”sõnas Seli.

Reformierakonnal on Tartu Linnavolikogus 49st kohast 19 kohta.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt