Riigikogus arutletakse Venemaa ja Euroopa Liidu suhete tuleviku üle

Uudis
|
05.02.2009

Homme, 6. veebruaril leiab Riigikogu konverentsisaalis aset Euroopa Liidu ja Venemaa suhteid käsitlev ümarlaud ’’Venemaa ja Euroopa Liit – toimiv koostöö või pidev vastasseis?’’. Ümarlaua peaesinejateks on Venemaa ekspeaminister ja Venemaa Rahva Demokraatliku Liikumise juht Mihhail Kasjanov, Bulgaaria eksvälisminister ja NATO peasekretäri kandidaat Solomon Passy, europarlamendi saadik Henrik Lax ja Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland.

Ümarlaua peakorraldaja, Euroopa Liberaalide ja Demokraatide Reformipartei (ELDR) asepresidendi Kristiina Ojulandi sõnul on Euroopa liberaalide eesmärgiks kujundada Euroopa Liidu ühtne poliitika Venemaa suhtes.

„Euroopa liberaalide huvides on demokraatlik Venemaa, kes oleks usaldusväärne majanduspoliitiline ja julgeolekupartner ning keda võiks usaldada,” ütles Ojuland. „Seetõttu on Euroopa liberaalid aktiivsemalt kui kunagi varem seadnud sisse tõsised, töised suhted Venemaa demokraatlike liikumistega. See, et Venemaa suurimad opositsioonierakonnad Jabloko ja Venemaa Rahvademokraatlik Liit kuuluvad Euroopa liberaalide perre, pole juhuslik,” lisas Ojuland.

Homme Riigikogus Euroopa liberaalide poolt korraldatav ümarlaud analüüsib tänaseid Venemaa ja Euroopa Liidu suhteid. Ühelt poolt on vaatluse all, milline on hetkel Venemaa poliitika ning teiselt poolt, lähtudes maailma majandus – ja finantskriisist, milline on Euroopa Liidu ja Venemaa kahepoolsete suhete tulevik.

Euroopa Liidu ja Venemaa suhetele pühendatud ümarlaud on Reformierakonna poolt sel aastal organiseeritava välispoliitika ümarlaudade sarja järjestikus teine üritus. Jaanuaris oli arutlusteemaks Eesti IT-ekspordi võimalused, märtsis arutletakse inimõiguste, aprillis energiajulgeoleku ning mais Euroopa Liidu reformide üle.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt