Reformierakond: Savisaar, lõpeta tallinlaste laenuga karistamine

Uudis
|
05.02.2009

Tallinna volikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Remo Holsmeri sõnul on keskerakondlikul linnavalitsusel viimane aeg käituda vastutustundlikult – loobuda plaanitavast 600 miljoni kroonisest laenust ja koostada sarnaselt riigile ning Tartu linnale oma kärpekava. Holsmer sõnas, et Reformierakonna fraktsioon on valmis kärpeplaani tegemisel igakülgselt kaasa aitama.

„Võttes arvesse majandusprognoose tegime eelmise aasta lõpus eelarvemenetluse ajal ettepaneku vähendada linna tegevuskulusid 8% võrra. Kulude vähendamise vajadust on keskerakondlik linnavalitsus paraku aga järjekindlalt eiranud,” ütles Holsmer.

Jaanuarikuus on üksikisiku tulumaksust linnakassasse laekunud 340 miljonit krooni ehk 7,9% aastaplaanist. Võrdluseks, 2008. aastal laekus jaanuaris 20 miljonit krooni rohkem ehk 8,9% aastaplaanist.

„Praegune üksikisiku tulumaksu laekumise vähenemine on oluline ohusignaal võimalikust eelarve alalaekumisest. Kindlama tuleviku nimel oleks mõistlik linna tegevuskulusid vähendada ja üüratust 600 miljoni kroonisest laenust loobuda. Tallinlaste tuleviku arvelt elamine peab lõppema,” toonitas Holsmer.

„Linna poolt planeeritav 600 miljoni kroonine laen läheb kogu valitsusektori kulutuste hulka ja just tänu sellistele halbadele valikutele peab valitsus tegema valusaid kärpeotsuseid,” lisas Holsmer.

Valitsuse koalitsioonierakonnad on kokku leppinud 8,08 miljardi kroonise eelarvekärpe. Samuti teatas Tartu täna hommikul vajadusest kärpida 10% linna tegevuskulusid. „On päris selge, et kulude kärpmisest ei pääse sel aastal ka Tallinna linnavalitsus kuhugi,” ütles Holsmer.

Tänasel volikogu istungil esitab Holsmer linnapeale Edgar Savisaarele arupärimise, milles soovib teada, kas ja millal kavatseb linnavalitsus koostada kärpeplaani ja selle volikogule esitada. Samuti teeb Holsmer Savisaarele ettepaneku vähendada linna tegevuskulusid ja loobuda täiendava laenu võtmisest.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt