Urmas Klaas osaleb Läänemere äärsete riikide parlamentide kohtumisel

Uudis
|
21.06.2008

Riigikogu majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas viibib 21. juunist – 24. juunini Saksamaal Stuttgartis ja Kielis.

Baden-Württembergi liidumaa pealinnas Stuttgartis toimub Eesti, Läti ja Leedu Vabariigi 90. aastapäevale pühendatud ürituste sarja „Der Essentia Baltica” raames Balti riikide aukonsulite vastuvõtt liidumaa majandus-, kultuurivaldkonna ja poliitilisele eliidile. Urmas Klaas esineb vastuvõtul Eesti Vabariigi aastapäevale ning Eesti-Saksa suhetele pühendatud kõnega.

Kielis osaleb Klaas Kieler Woche raames toimuval Läänemere äärsete riikide parlamentide esindajate konverentsil Kieler Gespräch. Klaasi sõnul on Euroopa Liit seda tugevam, mida rohkem teevad omavahel koostööd tema piirkonnad. „Meid ühendab oma lähinaabritega Läänemeri. Läänemere piirkond, s.h Eesti on väga kiiresti arenev piirkond, ometi on riikide arengutase veel väga erinev,” rääkis Urmas Klaas ning selgitas, et oma konverentsil peetavas kõnes keskendub ta Läänemere piirkonna riikide arengutasemete ühtlustamisele.

Urmas Klaasi sõnul on oluline, et Läänemere piirkond oleks energeetiliselt sõltumatu, eelkõige tähendab see Balti riikide integreerimist Euroopa Liidu energiavõrku. Kõnes peatub Klaas ka Läänemere keskkonnaseisundi parandamisel ning Läänemere äärsete riikide teadus- ja arendusalasel koostööl.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt