Ojuland: Aserbaidžaan liigub kindlalt Euroopa Liidu poole

Uudis
|
19.06.2008

Riigikogu esimene aseesimees Kristiina Ojuland alustas neljapäeval, 19 juulil visiiti Aserbaidžaani, et osaleda koos teiste maailmariikide parlamendi juhtidega Aserbaidžaani parlamendi, Milli Medžlis`i 90 juubelile pühendatud eri-istungil.

Ojuland õnnitles eri-istungil piduliku kõnega riigijuhte Aserbaidžaani iseseisva riigi loomise ning Milli Medžlis`i 90 juubeli puhul. „Meie, eestlased, mõistame hästi Aserbaidžaani inimeste tundeid, sest 90 aastat tagasi loodi ka Eesti Vabariik, kes vastloodud riigina kohe esimeste seas Aserbaidžaani iseseisvust tunnistama hakkas.”

Ojuland tõstis esile ka Aserbaidžaani suuri edusamme majanduses: „Nii nagu 20. sajandi alguses oli Bakuu maailma üks kõige kiiremini arenev piirkond, mis oli kujunemas mõjukaks rahvusvaheliseks keskuseks, nii on ka 21. sajandi alguses iseseisev Aserbaidžaan postkommunistliku maailma üks kiireima majanduskasvuga riike.”

Ojuland toetas Aserbaidžaani liitumist euro-atlantiliste struktuuridega. „Aserbaidžaani tee viib Euroopa Liitu. Eesti toetab igati Aserbaidžaani selle eesmärgi saavutamisel. Üheskoos oleme tugevamad. Üheskoos oleme edukamad,” sõnas Ojuland.

Ojulandil on Bakuus kavas kohtumised Aserbaidžaani riigijuhtide, omavalitsuste ning haridusringkondade esindajatega. Riigijuhtidega tulevad kõne alla Euroopa energiajulgeoleku küsimused ning Eesti-Aserbaidžaani majandussuhted.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt