Ojuland: Euroopa Liidu laienemine olgu Euroopa liberaalide valimismanifestis

Uudis
|
26.06.2008

Euroopa liberaalide, demokraatide ja reformipartei asepresident Kristiina Ojuland tõstis Strasbourgis Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee liberaalide grupi (ALDE) büroos küsimuse Euroopa liberaalide toetusest Euroopa Liidu edasistele laienemisplaanidele.

Kuigi viimastel nädalatel on mitmed Euroopa tipp-poliitikud avaldanud vastuseisu Euroopa Liidu edasisele laienemisele, toetas Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee liberaalide grupi (ALDE) büroo seisukohta, et Euroopa Liidu laienemine peab jääma Euroopa liberaalide valimismanifesti Euroopa Parlamendi 2009. aasta valimisteks.

„Euroopa Liit ei peaks andma oma partneritele valesid signaale, esitama lausa kõhklusi. Vastupidi. Euroopa Liidu plaan peab olema täiesti selge, Euroopa Liit kavatseb laieneda nii Balkanile, Ida-Euroopas kui ka Taga-Kaukaasias. Me viime ellu juba täna laialulatuslikku naabruspoliitikat. Juba täna, ilma mingite läbirääkimisteta Euroopa Liitu astumiseks, toetatakse partnerriikide liikumist avatud ühiskonna poole, nende standartide poole, mille on endale kehtestanud Euroopa Liidu riigid. Me ei tohi loobuda põhimõttest, et igal Euroopa riigil on õigus liituda Euroopa Liiduga, kui ta on võimeline täitma liitumiseks vajalikud tingimused,” kinnitas Ojuland.

Kristiina Ojuland märkis oma visiidil Bakuusse nädal tagasi, et Euroopa Liit ei tegutse vaakumis, vaid teravas konkurentsis Venemaaga, kes püüab oma mõjuvõimu laiendada nii Ida-Euroopas kui ka Taga-Kaukaasias ning isegi Balkanil. Euroopa Liidu laienemine on Eesti Reformierakonna üks välispoliitilisi põhiseisukohti.

Kristiina Ojuland on ka Euroopa Nõukogu Parlamentaarne Assamblee ALDE grupi aseesimees.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt