Urmas Klaas: Eesti on Euroopale eeskujuks

Uudis
|
11.05.2010

Urmas Klaasi sõnul on Eesti Euroopale eeskujuks oma range eelarvepoliitikaga, mis on majanduskriisi tingimustes olnud edukas ning mis suure tõenäosusega annab Eestile ainukese riigina võimaluse liituda järgmisest aastast eurotsooniga.

Riigikogu majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas kohtus eile Eestis viibivate Saksa juhtivate majandusalaste meediaväljaannete esindajatega, kellega arutati keskse teemana Eesti edukat reageerimist majanduskriisile ja tõenäolist liitumist eurotsooniga.

„Eesti edu põhineb Eesti rahva tõsisel ja mõistval suhtumisel, et riik saab kulutada vaid seda, mis reaalselt olemas on. Me ei ole elanud üle oma jõu. Saksa ajakirjanikud märkisid, et Eestit on toodud paljuski eeskujuks teistele riikidele, näiteks avaliku sektori kulutuste kärpimise osas,” lausus Klaas.

Klaasi sõnul koorus mõttevahetuses välja, et selline struktuurne reform nagu pensioniea tõstmine on ka teiste Euroopa riikide jaoks tulevikus möödapääsmatu.

Kohtumisel räägiti ka Eesti-Vene kaubandus- ja poliitilistest suhetest. Klaas märkis, et Eesti on huvitatud heanaaberlikest suhetest kõigi oma naabritega, kaasaarvatud Venemaaga.

”Venemaa on Eesti jaoks tähtsuselt neljas ekspordipartner. Eksport Venemaale on hakanud jälle tõusuteed minema,” lisas Klaas.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt