Strider, Ojuland, Romeva i Rueda, Meikar: Euroopa Parlamendi president peab tõstatama Hiina visiidil Tiibeti küsimuse

Uudis
|
07.05.2010

Eile, 6. mail Euroopa Parlamendi liikme Kristiina Ojulandi korraldatud avalikul kuulamisel “Inimõigused Tiibetis pärast Hiina olümpiamänge” rõhutasid inimõiguste komisjoni liige Kristiina Ojuland, Tiibeti toetusrühma liige Raül Romeva i Rueda, inimõiguslane Roy Strider ja Riigikogu liige Silver Meikar viivitamatut vajadust töötada välja Euroopa Liidu ühine poliitika Tiibeti suunal.

Roy Strider juhtis tähelepanu alternatiivsetele meetoditele Tiibeti vabaduse eest võitlemiseks. “Kogu maailma kodanikud on suutelised Hiinale survet avaldama, muutes teadlikult oma tarbimisharjumusi ning tekitades valijatena poliitilist nõudlust Tiibeti teemaga tegelemiseks,” selgitas Strider. Samas avaldas ta kahetsust tavapärase diplomaatia ebaõnnestumise ning reaalpoliitiliste motiivide prevaleerimise üle.

“Me peame jätkama dialoogi nii Hiina Rahvavabariigi kui Tiibeti eksiilvalitsusega kehtestamaks inimõiguste ja kodanikuvabaduste järgimine Tiibetis,” ütles Ojuland. “Totalitaarsete režiimide käekiri on üle maailma ja läbi ajaloo olnud sarnane, seetõttu ei tohi me mööda vaadata Tiibeti rahva kannatustest üksnes majandushuvidest lähtudes.”

Silver Meikar tõdes, et oleme kaotamas meediasõda Hiina vastu. “Sotsiaalvõrgustikud ja internet on muutumas relvaks mittedemokraatlike režiimide käes,” lausus Meikar. “Hiina soovib lämmatada tõest informatsiooni Tiibeti kohta, kasutades jõulist infovoogu.”

Kristiina Ojuland võttis avaliku kuulamise kokku lubadusega edastada Euroopa Parlamendi president Jerzy Buzekile palve tõstatada Tiibeti küsimus eelseisval visiidil Hiina Rahvavabariiki.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt