Keit Pentus: ettevõtlusõpe peab andma praktilisi teadmisi

Uudis
|
12.05.2010

Riigikogus toimub täna ettevõtlushariduse foorum, kus poliitikud, õpetajad, õpilaste esindajad, õpilasfirmadest eduka ettevõtte välja arendanud noored ettevõtjad arutavad gümnaasiumi õppekavasse lisanduva ettevõtlusõppe sisu üle.

Ürituse korraldaja, Riigikogu aseesimees Keit Pentus rõhutas, et ettevõtlusõpe ei tohiks jääda vaid kuivaks teoreetiliseks õppeaineks, vaid peab pakkuma noortele just praktilisi teadmisi, kuidas oma hea idee teoks teha ja seeläbi ise endale töökoht luua.

“Ettevõtlikkuse toetamine ja arendamine peaks olema see, mida uus lisanduv õppeaine noortele pakub. Mida rohkem on neid, kes julgevad, oskavad ja tahavad palgatöö asemel ise ettevõtlusega tegeleda, seda rohkem on neid, kes tulevikus teistele töökohti loovad,” lisas Pentus.

“Olen viimastel kuudel käinud Eesti majandusolukorra ja eurole ülemineku teemal esinemas kümnetes gümnaasiumites. Kui olen gümnasistidelt küsinud, kas keegi on mõelnud tulevikus ise ettevõtlusega tegelema hakata, on igas koolis neid, kes käe tõstavad. Selliseid noori tuleb toetada ja ettevõtlusõppe ülesanne see olema peabki.”

Ettevõtlushariduse foorumil esinevad Tartu Ülikooli ettevõtluse professor ja ettevõtluskeskuse juhataja Tõnis Mets, Junior Achievement Eesti direktor Epp Vodja, Ivar Jegerson United Capital OÜ’st ja Riigikogu majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas.

Riigikogu Valges saalis toimub ka Eesti parimate õpilasfirmade minimess.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt