Urmas Klaas: Eesti energiasõltumatus tuleb tagada tarbijale odavaima hinnaga

Uudis
|
04.11.2010

Täna Ida-Virumaal ASi Eesti Energia Narva Elektrijaamad külastanud Riigikogu majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas sõnas, et Eesti energeetikapoliitika eesmärk on tagada energiasõltumatus tarbijatele võimalikult odava hinnaga.

„Energia ja toasoojuse hind puudutavad kõikide Eesti ettevõtete, eratarbijate ja kaupade hindu – Reformierakonna soov on tagada sooja ja elektri hinda alandavate investeeringute jätkumine,” ütles Urmas Klaas.

Ta lisas, et Eesti Energia on selle valdkonna lipulaev ja ta usub, et viimase hinnatõusu tagasivõtmise põhjus polnud mitte vaid peaministri häälekas pahameeles, vaid ikka arusaamises, et kokkuhoid keerulistel aegadel on võimalik ka monopoli sees.

„Eestis sõltub elektri hind otseselt Eesti Energia tehtavatest valikutest, seega on riigi roll tagada, et need valikud oleks pikaajalised ja Eesti tarbijate jaoks parimad,” toonitas majanduskomisjoni esimees.

„Vesteldes siin ja täna energeetikutega on selge, et Reformierakonna ideed Eesti energiasõltumatusest läbi heade ühenduste, kodumaise taastuvtoorme eelistamise ja gaasivõrkude eraldamise on õige tee,” märkis Klaas.

„Energeetikud panid kõigile südamele, et kuna energeetikas tuleb tihti teha valikud kümme, vahel isegi mitukümmend aastat ette, siis seda põhjalikumalt tuleks energeetilisi valikuid ka analüüsida. Seda kasvõi uute noorte energeetikute koolitamisel ja inseneride, teadlaste kaasamisel Eesti oma tuumajaama rajamiseks, sest tulevikus läheb kõik, mis saastab keskkonda, järjest kallimaks. Ka Eestil tuleb tulevikule mõeldes teha arukaid valikuid,” lausus Klaas.

Neljapäeval, 4. novembril külastas Riigikogu Reformierakonna fraktsioon Ida-Virumaad, kus kohtumiste peateemadeks olid haridus-, energeetika- ja majandusküsimused.

Reformierakond on avalikustanud teadlaste ja ekspertidega koostöös valminud energeetikaprogrammi, mis on praegu avalikul arutelul. Programm on leitav aadressilt www.reform.ee/energeetika.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt