Rein Aidma: investeeringud Ida-Virumaale loovad uusi töökohti

Uudis
|
03.11.2010

Neljapäeval, 4. novembril külastab Riigikogu Reformierakonna fraktsioon Ida-Virumaad, kus kohtumiste peateemadeks on haridus- , energeetika- ja majandusküsimused.

Ida-Virumaalt Riigikogusse valitud Rein Aidma sõnul on paljud probleemid Ida-Virumaal samad, mis mujalgi Eestimaal. ”Nii on siin praegu kõrge tööpuudus, mille lahendamise
üheks suuremaks väljakutseks on Ida-Virumaa Tööstusalade Arenduse poolt atraktiivse investeerimiskeskkonna loomine. Tarvis on vaid piisavalt kvalifitseeritud spetsialiste ja tööjõudu. Paljud eksporti tootvad ettevõtted vajavad senisest enamat ja jõulisemat müügioskust – peame mõtlema, kuidas riik saaks selles osas rohkem abiks olla,” lausus Aidma.

Aidma lisab, et Ida-Virumaale  on viimastel aastatel tulnud väga olulised riiklikud- ja euroinvesteeringud. ”Ida-Virumaa on ja jääb Eesti riigi jaoks asendamatuks ning
oluliseks regionaalseks piirkonnaks”.

Visiidi käigus antakse tunde Narva Kutseõppekeskuses ja Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses, kus räägitakse euro tulekust, majandusest ning kvaliteet-töökohtadest.

Samuti külastatakse AS Eesti Energia Narva Elektrijaamad, kus tuleb jutuks elektrihinna kujunemine avatud turu tingimustes ning energiajulgeolek.
Tutvutakse ka Ida-Virumaa Tööstusalade Arenduse tegevuskavadega, kuhu riik teeb suure panuse riigimaade ja raha eraldamise kaudu töökohtade loomiseks Ida-Virumaale.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt