Toomas Savi: Euroopa Komisjon peab võitlema e-kuritegevusega

Uudis
|
18.12.2008

Euroopa Parlamendi liige Toomas Savi rõhutas täna Euroopa Parlamendi täiskogu istungil peetud kõnes e-kuritegevuse vastase võitluse olulisust. “E-kuritegevus ületab riigipiire ja seetõttu peaks sellega tegelema riikideülesel tasemel,” ütles Toomas Savi. “Ma loodan, et Euroopa Komisjon algatab selles osas seadusandluse õige pea.”

Toomas Savi märkis e-õiguse arutelul, et kiire tehnoloogiline areng on andnud uued tõhusad töövahendid, mida ei peaks kõhklema kasutamast, ent samas on see ka esitanud uusi väljakutseid, nagu e-kuritegevus, mis hõlmab sanktsioneerimata jälgimist, pettust, kübersõjategevust ja palju muud. “Minu arvates on ülim aeg, et Euroopa Liit alustaks seadusandluse väljatöötamist e-kuritegevuse defineerimiseks, uurimiseks ja karistamiseks,” toonitas Toomas Savi.

Euroopa Parlament arutas täna Euroopa Parlamendi asepresidendi Diana Wallise omaalgatuslikku raportit soovitustest Euroopa Komisjonile e-õiguse osas. “Tervitan ideed, et Euroopa Komisjon koostab e-õiguse tegevusplaani, kuigi olin üsna üllatunud, et säärast algatust ei ole veel tutvustatud,” sõnas Toomas Savi.

Osa raportis käsitletud e-õiguse tegevusplaanist hõlmab kõigi Euroopa Liidu õigusorganite varustamist arvuti, e-posti aadressi ja internetiühendusega. Raportis väljendatakse meelehärmi, et kuigi eelnev võib näida iseenesestmõistetav, ei ole paljudel juhtudel õigusorganid ka täna varustatud tööks vajalike vahenditega või kui on, siis ei oska või ei taha nad neid kasutada.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt