Reformierakond: täna vastuvõetud uus Töölepinguseadus annab tõuke majanduskasvuks

Uudis
|
17.12.2008

Täna võeti Riigikogu saalis vastu uus Töölepingu seadus, mis tagab reaalse tervendava mõju Eesti tööturule.

Riigikogu liige Tõnis Kõiv rõhutas oma tänases ettekandes, et tänu uuele Töölepingu seadusele muutuvad töösuhted paindlikumaks ehk siis Eesti majanduse arengu pudelikaelaks olnud töösuhete jäikus saab parandatud.

Uus seadus annab lisavõimalusi täiend-ja ümberõppeks, suurendab töötaja kindlustunnet, sest töötuhüvitis suureneb 70 %-ni senisest sissetulekust (täna 50%), hüvitisele tekib õigus ka omal soovil lahkujail (40 % palgast), pikeneb õppepuhkus, materiaalne vastutus muutub konkreetseks ja töötajale arusaadavaks.

Tõnis Kõivu sõnul muutub ka tööandjate roll selgemaks ning väheneb bürokraatia. ”Tööandjal tekivad paindlikumad võimalused töö ümberkorraldamiseks, nii et kogu ettevõtmine pankrotti ei läheks. Kui ikka 10 % tööjõust tuleb koondada, et ülejäänud 90 % oma töö säilitaks, siis tuleb seda ka teha. Paindlikumad suhted ja Töötukassa tugi jätab ellu paljud väike-ettevõtted,” lausus Kõiv. ”Töökohad säilivad ja kergemini luuakse uusi. Seaduse jõustumisel ei pea tööandja enam pidama riigiga paralleelselt personaliarvestust.”

Uus Töölepingu seadus jõustub 1. juulist 2009.

Töölepinguseaduse varasem jõustumine oli üks osa Reformierakonna 7 sammust uue majanduskasvuni.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt