Reformierakond: Savisaar usub Ansipisse

Uudis
|
18.12.2008

Reformierakonna fraktsioon ei toetanud tänasel linnavolikogu istungil Tallinna 2009. aasta eelarvet.

„Eelarve mentlemise käigus oli tõeliselt positiivne kuulda Egdar Savisaare poolt volikogu saalis öeldut, et ta usub peaminister Ansipisse,” ütles Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer. „Loodan, et erinevalt senisest kriitilisest suhtumisest Eesti riiki ja valitsusse näitab linnapea oma koostöövalmidust uuel aastal ka tegudega,” lisas Holsmer.

„Mis puudutab eelarvet, siis Reformierakonna fraktsioon ei toetanud seda, kuna seal polnud arvestatud ühegi meie ettepanekuga. Oleme aastaid rääkinud lasteaeade igapäevaseks majandamiseks vaja minevate kulude katteks lasteaedade pearaha tõstmisest seniselt 1900 kroonilt 2500 kroonini kuus, kuid vastavat ettepanekut ei toetatud,” lausus Holsmer.

Niisamuti teeb Reformierakonna fraktsiooni murelikuks linna finantsseis, kui tulumaksust laekuvaid summasid plaanitakse suurendada 250 miljoni krooni võrra ning linnavara müüa 230 miljoni krooni võrra.

„Praeguses situatsioonis on see erakordselt julge samm arvestades, et linn laenab algaval aastal juurde veel täiendavalt 600 miljonit krooni. Ehk sisuliselt on linnaeelarve kõvasti defitsiidis ja lihtsalt ei laeku täis,” ütles Holsmer.

„Tulude suurendamise asemel tegime ettepaneku vähendada linna tegevuskulusid, kuid kahjuks ei toetanud linnavalitsus ka seda. Seetõttu ei saa me võtta vastutust linna järgmise aasta eelarve osas,” toonitas Holsmer.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt