Tipptunnil 15 minutiga südalinna! Investeerime 2 miljardit krooni teedeehitusse.

Uudis
|
16.08.2005

Tallinna tänavatel liigub üle 100 000 auto. Igal kevadel ilmub lume alt välja suurel hulgal auke – suur liiklustihedus teedel ning naelkummid teevad talvel oma töö. Päevast päeva kiruvad autojuhid liiklusummikuid ning autosid lõhkuvaid teelõike. Kuidas on võimalik lõpuks Tallinnas liiklus sujuvaks muuta ning teed korda teha?
Reformierakond usub, et see on võimalik. Me usume, et tipptunnil on võimalik jõuda äärelinnast südalinna 15 minutiga.

Selle asemel, et hüppeliselt suurendada teedeehitust vaid valimisaastatel, on vaja tagada iga-aastane järjepidev raha suunamine teede ehitusse ning korrashoidu. Selleks investeerib Reformierakond järgmise nelja aasta jooksul teedesse linnaeelarvest vähemalt 500 miljonit krooni aastas.

Kuidas tagada sellises mahus investeeringud teedeehitusse?
Viimastel aastatel on investeeringud teedeehitusse kõikunud 150 ja 350 miljoni krooni vahel. Teades linnaeelarve võimalusi, on täiendavate summade suunamine teede korrashoidu reaalne. Kõik on kinni valikutes. Selle asemel, et suunata raha ülikallisse munitsipaalmajade ehitusse, kõikvõimalikesse küsitluste korraldamisse ja populistlikesse aktsioonidesse, on Reformierakond seisukohal, et teede korrashoiu tagamine on osa linna näost ning konkurentsivõimest. Niisamuti on riik suurendanud juba sel aastal kohalike teede remondiks minevaid summasid ning lisaks taotleme täiendavaid vahendeid Euroopa liidu struktuurfondidest.

Millised teed/magistraalid on plaanis rekonstrueerida?
Reformierakonna juhtimisel alustati kevadel Pärnu maantee, Paldiski maantee, Kadaka puiestee ning Tondi tänava rekonstrueerimist. Järgmisena peame oluliseks remontida Tartu maantee, Peterburi tee, Pärnu maantee, Männiku tee, Merivälja tee ja Sõpruse puiestee. Need on linna jaoks olulised tuiksooned, millede heas korras olek on sujuva ja ohutu liiklemise eelduseks Tallinnas. Seda nii jalakäijate, autojuhtide kui ka ühistranspordi kasutajate jaoks.

Autode mass Tallinna teedel on ületamas kriitilist piiri. Kuidas kavatseb Reformierakond lahendada sellest tulenevad ummikud?
Olemasolevate teede rekonstrueerimise kõrval vajab Tallinn uusi ühendusteid, mis suunavad liikluskoormuse üleautostunud linna südamest mööda. Selleks alustati Reformierakonna juhtimisel juba aastaid tagasi Põhja – ja Lõunaväila rajamise ettevalmistamist. Põhjaväil võimaldab sõita Piritalt ja Lasnamäelt Põhja-Tallinnasse ja Õismäele südalinna läbimata. Lõunaväil Peterburi teelt ja Tartu maanteelt Kesklinna, Nõmmele, Mustamäele ja Õismäele. Nende projektide jätkamine on hädavajalik linna liikluse terviklikuks korrastamiseks. Lisaks plaanime ehitada välja Haabersti kahetasandilise ristmiku.

Kuidas tagada teede kvaliteetne ehitamine?
Teedeehituse kvaliteedinõuded on hetkel juba küllalt karmid. Probleemiks on nõrk järelevalve nende täitmise üle. Linn peab leidma võimalused ehitajate töö rangemaks kontrollimiseks.

Liiklus sujuvamaks. Kiiremini!


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt