Linn turvaliseks! Kahekordistame tänavapatrullide arvu kõigis linnaosades.

Uudis
|
16.08.2005

Reformierakonnale on oluline, et tallinlastel oleks Tallinnas hea ja turvaline elada. Suureks probleemiks on tänavakuritegevus. Linn ei saa sellises olukorras käed rüpes riigipoolseid samme ootama jääda, vaid peab ise probleemi lahendamiseks kiiremini midagi ette võtma.

Kuidas Reformierakond seda probleemi lahendab?
Reformierakond on seisukohal, et turvalisuse tõstmisel on mõjusaks vahendiks patrullide viibimine tänavatel. Täna patrullib samaaegselt Tallinnas 26 patrulli. Seda on ilmselgelt liiga vähe. Meie soovime selle arvu vähemalt kahekordistada.

Teatavasti politseil vahendeid napib, kust need patrullid võetakse?
Oluline on linna ja jõustruktuuride vaheline koostöö. Eelkõige näeme lahendust abipolitseinikest tänavapatrullide hulga suurendamises. Seaduse järgi on abipolitseinikul õigus kontrollida kuriteos kahtlustatava isiku dokumente, pidada kinni õiguserikkujaid ja õigusrikkumises kahtlustatavaid ja toimetada neid politseijaoskonda. Täna on Tallinnas üle 300 abipolitseiniku, keda rakendatakse enamasti vaid avalike ürituste turvamiseks. Linn peab tegema rohkem koostööd ka turvafirmadega.

Kui palju see maksab?
Ühe abipolitseiniku tund maksab koos kõigi maksudega 45 krooni. Patrullide arvu kahekordistamine abipolitseinike kaasabil maksab see (26 patrulli x 24 tundi x 45 krooni x 365 päeva) 10,25 miljonit krooni aastas.

Kas abipolitseinikke/turvafirmasid on varem ka kasutatud?
Abipolitseinikest ja turvafirmadest on olnud tõhus abi. Neid on Reformierakonna eestvedamisel kasutatud näiteks Kesklinnas, Pirital, Haaberstis ja Nõmmel. Pirital on koostööd tehtud ka turvafirmaga.

Turvatunne suuremaks. Kiiremini!


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt