Tamkivi: eelarve prioriteediks on palgad ja pensionid

Uudis
|
11.12.2013

Reformierakonna fraktsiooni esimehe Jaanus Tamkivi sõnul on täna Riigikogus III lugemisele tuleva 2014. aasta riigieelarve prioriteediks inimeste elujärje parandamine.

„Vastuvõetav eelarve võimaldab suurendada heaolu – suurenevad nii riigi heaks töötavate inimeste palgad kui pensionid. Keskmisest enam tõusevad kultuuritöötajate, õpetajate ja hooldustöötajate palgad. Eesti on üks neist vähestest Euroopa Liidu liikmesriikidest, kus nii kiire pensionide tõus aset leiab. Me saame seda endale lubada, kuna oodatust kiirem on olnud palkade kasv ning vähenenud on tööpuudus,’’ lausus Tamkivi.

Tamkivi peab oluliseks, et lisaks tõstetakse ka toimetulekutoetusi 90 euroni kuus, seega absoluutses vaesuses elavate leibkondade arv väheneb umbes 5000 leibkonna võrra.

„Eesti majanduse seis püsib mõõdukalt optimistlik. Eesti eelarvet ei söö tagasimakstavate laenude intressikulu nagu paljudes teistes riikides. Saame oma kogutud maksuraha kulutamise üle ise otsustada ja see on suur võit, mille kogu rahva poolt kriisiaastatel tehtud pingutusega saavutanud oleme, ’’ rõhutas Jaanus Tamkivi.

2014. aasta riigieelarve kulude kogumaht on 8,06 miljardit eurot. Eelmise aastaga võrreldes on seda 373 miljoni euro ehk 4,9% võrra rohkem. Kulud kasvavad peaaegu kõigis valitsemisalades.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt